25. července 2019 18:24 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Česku padaly teplotní rekordy. Na Pardubicku bylo 37,2 stupně, přes 36 stupňů kolem Prahy

Koupání v libockém rybníku Terezka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Koupání v libockém rybníku Terezka. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Praha Na dvou třetinách meteorologických stanic v Česku měřících přes 30 let ve čtvrtek padly teplotní rekordy. Nejtepleji bylo zřejmě v Mokošíně na Pardubicku, a to 37,2 stupně, jde ale zatím o neověřené údaje. Oznámil to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na svém webu. Několik dalších stanic zaznamenalo teplotu přes 36 stupňů.

Blízko k 37 stupňům Celsia měly také stanice v Ústí nad Labem - Vaňově, kde bylo naměřeno 36,9 stupně, a v Dolním Bousově na Mladoboleslavsku a Husinci - Řeži u Prahy, kde bylo shodně 36,8 stupně. V Teplicích a pražských Komořanech se rtuť dostala na 36,5 stupně.

V pátek bude v Česku zřejmě opět velmi horko. ČHMÚ vydal výstrahu téměř pro celou republiku před vysokými teplotami. Podle předpovědi mohou vystoupat až na 35 stupňů Celsia.

ČTK

OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu
OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu

Podle lékařky Markéty Kellner, která zkoumá lidský mozek, jsou těhotenství a první okamžiky po porodu zásadními v jeho fungování do budoucna. Co ovlivňují a jak?

Najdete na Lidovky.cz