28. března 2013 8:55, aktualizováno  9:51 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Řidič zkolaboval, autobus plný lidí naboural do pošty

Autobus MHD v Českých Budějovicích naboural do budovy pošty. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Autobus MHD v Českých Budějovicích naboural do budovy pošty. | foto: ČTK

ČESKÉ BUDĚJOVICE Autobus městské hromadné dopravy narazil dnes ráno v centru Českých Budějovic do budovy pošty. Nehoda se stala na Senovážném náměstí, vůz porazil semafor, projel parkem a následně narazil do budovy.

Řidič autobusu utrpěl lehčí zranění hlavy. Nikdo z cestujících zraněn nebyl, pouze jedna žena měla podle záchranářů stresovou reakci. Informovala o tom policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová. Havárie se stala v 6:30. "Zjišťujeme, zda příčinou nehody nebyly zdravotní komplikace řidiče," řekla. "Podle svědků nehody měl řidič před nárazem zdravotní potíže," uvedla mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková.

Rozsah způsobené škody bude stanoven na základě dalšího vyšetřování. Na místě v tuto chvíli zasahují policisté i hasiči, kteří autobus zajistili tak, aby zabránili úniku nebezpečných látek. Nehoda nijak neomezuje provoz ve městě.

ČTK, Lidovky.cz