28. srpna 2018 13:07, aktualizováno  17:26 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie zadržela muže, který se v Chrudimi zabarikádoval v domě a hrozil výbušninou

Muž v Chrudimi hrozil výbušninou a zabarikádoval se v domě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muž v Chrudimi hrozil výbušninou a zabarikádoval se v domě. | foto: Instagram/Josef Ženatý

CHRUDIM Zhruba šest hodin byl v úterý v domě v Chrudimi zabarikádovaný muž. Odmítal dům opustit a hrozil výbušninou. Nechtěl se vzdát policii, která ho vypátrala, protože na něj byl vydán zatykač. Zásahová jednotka ho nakonec zadržela na balkoně domu, před tím byl i na střeše. Při zásahu nebyl nikdo zraněn, výbušnina se u muže nenašla.

Na pětapadesátiletého muže vydal zatykač Okresní soud v Trutnově, podle mluvčího chrudimské policie Jiřího Tesaře kvůli křivému obvinění. Měl za sebou ale i další trestní minulost. Zabarikádoval se v domě v chrudimské ulici Vlčí hora, v níž jsou převážně řadové domky. Na místě byla přibližně od 9:00 zásahová jednotka, vyjednavači a pyrotechnici. Policie ulici uzavřela, okolní domy muselo opustit asi 25 lidí. 

Policisté muže zadrželi asi v 15:00. „Využili jsme momentu překvapení, kdy osoba na chvíli zašla do domu. Dostali jsme se na sousední balkon a pak jsme jej bezpečně zajistili,“ řekl novinářům velitel zásahu. Policie se zákrokem nespěchala, aby neohrozila okolní obyvatele.

Ze střechy na balkon muže dostala svým přesvědčováním policejní vyjednavačka. „Požadoval hlavně přítomnost médií, chtěl se vyjádřit do médií o systému této společnosti,“ řekla vyjednavačka novinářům. S mužem mluvila asi šest hodin.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz