12. července 2013 10:24, aktualizováno  14:02 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Sourozence Berouskovy zranil v cirkuse medvěd

Cirkus Berousek v Havličkově Brodu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cirkus Berousek v Havličkově Brodu | foto: Lidové noviny

HAVLÍČKŮV BROD V cirkuse hostujícím v Havlíčkově Brodě napadl medvěd Jiřího Berouska juniora a jeho sestru Renatu. Ke zranění došlo ve chvíli, kdy se ošetřovatelé snažili oddělit dva medvědy, kteří se napadli v kleci.

Dvaatřicetiletý Berousek junior utrpěl podle serveru iDNES.cz tržnou ránu na hlavě, o čtyři roky starší sestře Renatě medvěd způsobil tlapou středně těžké poranění pravé nohy.

"Zranění byli ošetřeni na úrazové ambulanci, žena se pak na operačním sále podrobila sešití hlubokých tržných ran. S těžkým poraněním měkkých tkání byla hospitalizována na ortopedii, kde si poleží nejméně týden. Bude záležet na tom, jak rychle se budou rány hojit," řekla mluvčí havlíčkobrodské nemocnice Petra Černo. Muž byl po ošetření z nemocnice propuštěn.

Samice byla v říji

Oba zraněné ošetřovatele převezla záchranná služba k ošetření do havlíčkobrodské nemocnice.

Policisté se o události dozvěděli ve čtvrtek po 20:00. "V mřížemi ohraničeném prostoru před manéží cirkusu došlo ke vzájemnému napadení mezi dvěma medvědy - samicí, která je touto dobou v říji a samcem. Oba medvědi byli přivázání a opatřeni košíky. Ošetřovatelé chtěli medvědy od sebe oddělit a při tom byli napadeni," popsala krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Případ byl oznámen oblastnímu inspektorátu bezpečnosti práce. Policisté jej prověřují jako pracovní úraz.

Cirkus Berousek

Národní Cirkus Originál Berousek se nejvíce proslavil vlastním chovem medvědů, ale i velbloudů, lam, zeber a opiček. "V drezurním umění patříme mezi světovou špičku, a to především kvůli ojedinělé drezuře medvědů," uvádí cirkus na svém webu. Podle mluvčí havlíčkobrodské radnice Aleny Doležalové bude mít cirkus Berousek ve městě poslední představení v neděli v 11:00.

Lidovky.cz, ČTK