Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

V Česku přibývá faktických manželství bez svatby a singles

V Česku postupně přibývá lidí, kteří spolu žijí bez svatby a mají třeba i rodinu. Za poslední půlstoletí se počet takovýchto "manželství bez sňatku" zvedl pětkrát. Nyní je jich už přes 238.000. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Je načase zavést daňové výhody pro sezdané páry

Děti vyrůstající v manželství svých biologických rodičů jsou zdravější fyzicky i mentálně, mají lepší prospěch ve škole a méně problémů s chováním než děti, jejichž rodiče spolu žijí nesezdáni, a to i při srovnatelných socioekonomických faktorech.

0/0
8.3.2013 20:41

M. Komárek

Re: Je načase zavést daňové výhody pro sezdané páry

tentokrát 100% souhlas.

0/0
8.3.2013 22:01

I. Patta 677

Jak jsou na tom bezdětní?

1. Mají pro vlastní potřebu daleko více peněz než rodiče vychovávající děti, mohou si tak daleko více užívat života; navíc si ušetřili doma druhou směnu spojenou s prací a starostmi o děti.

2. Nechají se vydržovat ve stáří dětmi těch druhých v průběžně financovaném důchodovém systému, přitom si mohou dovolit, na rozdíl od rodičů dětí, vylepšit své stáří odkládáním peněz.

3. Bezdětné ženy - kariéristky mají daleko vyšší penze než pracující matky dětí, přitom nemusí podstoupit riziko spojené s otěhotněním, zdravotními komplikacemi u sebe i u dítěte a s problémy při výchově dítěte.

Kdo je vinen? Za prvé sociologové, kteří udělali z dítěte objekt "opečovávaný" státem, viz: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soci%C3%A1ln%C3%AD_kapit%C3%A1l

Za druhé manažeři penzijních fondů, kteří s vidinou miliardových zisků lžou. Do I. důchodového pilíře se dá přispět jen dobře vychovanými dětmi; ty přímo financují důchody svých rodičů a bohužel ze 4/5 neprávem důchody ne-rodičů, tj. černých pasažérů.

0/0
8.3.2013 20:03

Re: Jak jsou na tom bezdětní?

V něčem máte pravdu. ale je třeba dodat, že bezdětní mají vyšší odvody, a tudíž se víc podílejí na financování důchodů generace svých rodičů (tím přispívají rodičům svých vrstevníků, kteří mají děti, a tudíž přispívají méně). Takže děti jejich vrstevníků jim to pak vrátí za svoje prarodiče.

0/0
8.3.2013 20:34

I. Patta 677

Re: Jak jsou na tom bezdětní?

Pro: Zuzana Kulhánková

Jste socioložka, tak se laskavě držte svého kopyta. To co tvrdíte o daních není pravda, všichni máme stejné daně bez rozdílu zda vychováváme či nevychováváme děti.

Ještě mi doporučujete, abych zvolil pro sociální kapitál jiný název než sociální kapitál?

0/0
8.3.2013 21:03

Re: Jak jsou na tom bezdětní?

Nemáte pravdu. Za každé vyživované dítě ve společné domácnosti si lze v daňovém přiznání za rok 2012 odečíst z daní 13 404 korun ročně. Tudíž bezdětní mají vyšší daně.

0/0
8.3.2013 21:45

I. Patta 677

Re: Jak jsou na tom bezdětní?

Pro: Jana Feřteková.

Podle toho co tvrdíte, tak dnes asi děti v ekonomicky aktivních rodinách žijí v komunismu, tj. v podstatě nic potřebují. Těch 13 404 Kč ročně je podle Vás bonus rodičů. Přitom Český statistický úřad vykazuje v rodinách pracujících rodičů s příjmem na úrovni nejčastější mzdy (medián, méně než průměrná mzda), náklady na jedno dítě ve výši 80 000 Kč ročně. To znamená, že nemáte pravdu Vy! Ti pracující rodiče, co si odečtou 13 404 Kč ročně na jedno dítě se již při dvou dětech v rodině finančně propadají hluboko pod příjmy průměrného důchodce. Takže ti rodiče neztloustnou, ale naopak zhubnou. Viz: http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/clanek.phtml?id=109032

Kdybyste si přečetla odkazy v mém textu, tak nic podobného nenapíšete.

0/0
8.3.2013 22:12

KOMENTÁŘ: Cesta do elektromobilního pekla. Auta přinášejí víc problémů než výhod

Tak se děti dobře dívejte, jak se dobíjí auto, v životě se vám to bude hodit… | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nová doba elektromobilní nás vrátí o půlstoletí zpátky: auto bude luxus, mobilita taky a draze to zaplatíme všichni. I...

Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

Radim Pařík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...

Český vlk z Wall Street jde k soudu. Hlavní roli v kauze Via Chem má miliardář Sisák

Petr Sisák. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Schyluje se k dlouho očekávané soudní bitvě, v níž je hlavní postavou známý český finančník a miliardář Petr Sisák...