Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

V dceřiném podniku chemičky Synthesia vybuchl mísič na chemikálie

Pardubická Synthesia foto: Lidové noviny

PARDUBICE - Mísič na chemikálie vybuchl v noci na úterý v areálu Semtine Zone v Rybitví u Pardubic. Poté začal hořet. Objekt patří Výzkumnému ústavu organických syntéz, který je dceřiným podnikem chemičky Synthesia. Škoda byla podle mluvčí krajských hasičů Venduly Horákové vyčíslena na pět milionů korun. Nikdo nebyl zraněn.
  17:14

Hasičům se podařilo uchránit majetek v hodnotě 50 milionů korun. Exploze nastala zhruba půl hodiny po půlnoci. Požár podnikoví a profesionální hasiči zlikvidovali za hodinu a půl. Příčinu požáru nyní hasiči vyšetřují.

V chemičce Synthesia vybuchl lis, jeden zaměstnanec skončil v nemocnici

Minulé pondělí v areálu Semtine Zone vybuchla v objektu firmy Explosia směs určená k výrobě střelného prachu. Exploze poničila objekt, který sloužil jako mezisklad pro výrobu surovin. Výbuch nezpůsobil žádná zranění, škoda je odhadována na 150 tisíc korun.

V polovině ledna explodoval v Synhtesii na jednom z provozů alkoholizační lis na výrobu vojenské nitrocelulózy. Pod pístem lisu vybuchly páry rozpouštědla, tlak píst utrhl a odmrštil a poškodil místnost. Zároveň část lisu vyletěla střechou a dopadla za zeď provozovny. Škodu podnik odhadl včetně výpadku výroby na 5 milionů korun.

Autoři: ,

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat