6. září 2019 16:06 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie viní mladistvého z vraždy muže, který zemřel po pádu z bytu v Děčíně

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Vojtěch ŠeredaLidové noviny

Děčín Policisté v pátek obvinili mladistvého z vraždy muže, který ve čtvrtek ráno zemřel po pádu z bytu několikapatrového domu v Děčíně. Současně navrhli státnímu zástupci vzít mladíka do vazby. Kriminalisté zadrželi podezřelého krátce po činu a podle jejich dosavadního zjištění předcházel tragédii konflikt v bytě. Na webu o tom informovala mluvčí krajské policie Alena Bartošová.

Policisté přijali ve čtvrtek po 5:30 oznámení na lince 158 o pádu muže z bytu patrového domu. „Po příjezdu policejní hlídky a záchranářů na místo již poškozený bohužel nejevil známky života. Prvotním zjištěním bylo téměř zřejmé, že na tragédii má podíl jiná osoba. Několik minut nato policisté zadrželi podezřelého. Podle zjištění kriminalistů pádu muže předcházela konfliktní situace v bytě,“ uvedla mluvčí.

Předběžné výsledky soudní pitvy podle ní potvrdily, že muž zemřel na následky zranění po pádu.

Vyšetřovatel v pátek mladíka mezi 15 a 18 lety obvinil z vraždy. Zároveň podal podnět na mladíkovo vzetí do vazby. O vazbě rozhoduje soudce na návrh státního zástupce. „Motiv a další okolnosti činu jsou předmětem dalšího vyšetřování,“ dodala Bartošová.

ČTK