V Detroitu přidali 42 minut, až poté Anaheim rozhodl

Málem dva celé zápasy za sebou viděli diváci v Detroitu. Až na začátku třetího prodloužení ve 102. minutě vstřelili hokejisté Anaheimu vítězný gól a po vítězství 4:3 srovnali stav série 2. kola play off NHL na 1:1.

DETROIT Jak to tak bývá, hokejový maraton v Detroitu skončil po nenápadné akci, kterou zakončil útočník Anaheimu Todd Marchant. Zavezl puk do útočného pásma a zápěstím vystřelil přes clonícího spoluhráče Roba Niedermayera. Gólman Detroitu Chris Osgood zareagoval pozdě, a kotouč skončil za jeho zády.

Pětatřicetiletý veterán věnoval gól své matce. „S tátou se přijeli podívat na zápas až z Buffala a já mamce před utkáním slíbil, že pro ni vstřelím gól. Jsem rád, že jsem to splnil,“ radoval se Marchant.

Další hvězdou střetnutí, které trvalo čtyři hodiny a dvaadvacet minut hrubého času, se stal brankář hostů Jonas Hiller, který si připsal 59 úspěšných zákroků, z toho 29 v prodloužení. „Chytal dobře, ale myslím, že jsme nebyli dost důrazní a tolik jsme ho neprověřili,“ postěžoval si trenér Red Wings Mike Babcock.

Prodloužení v zápasech Detroitu s Anaheimem není v play off výjimečnou záležitostí. Z dvaceti vzájemných duelů se nerozhodlo v základní hrací době hned osm. Do třetího prodloužení dospělo utkání obou celků už potřetí.

„Samozřejmě, měli jsme toho všichni plné zuby, ale díky ohromnému týmovému výkonu jsme nakonec zvítězili. Právě kvůli těmto okamžikům celou sezonu hrajeme a trénujeme. Vracíme se domů za stavu 1:1 na zápasy a to je skvělé,“ uzavřel Marchant.

Také ve Východní konferenci dokázali hokejisté Caroliny srovnat krok s Bostonem. Hráči Hurricanes rozhodli o vítězství dvěma góly v průběhu druhé třetiny. Skóre otevřel ve 23. minutě Joe Corvo, druhou branku přidal o pět minut později ve vlastním oslabení Matt Cullen. Definitivní podobu výsledku pak dal v poslední minutě třetí třetiny trefou do prázdné brány při power-play Eric Staal.

V Bostonu neklesají na mysli Carolina už počtvrté v letošním play off dokázala vyhrát zápas po předchozí porážce. Hurricanes zcela zapomněli na páteční prohru 1:4. „Byli jsme mnohem lepší s pukem, zvlášť v rozích a před brankou,“ pochvaloval si trenér Paul Maurice.

Výraznou měrou se o triumf Caroliny zasloužil brankář Ward, který zneškodnil všech 36 střel a počtvrté v kariéře vychytal v play off čisté konto. Nejvíc svůj tým podržel v třetí třetině, kdy čelil 16 střelám. „Jen díky němu si soupeř dlouho udržel vedení 2:0,“ zdůraznil kanonýr Bostonu Michael Ryder, jehož tým si připsal první prohru v letošním play off. „Asi nikdo nečeká, že v play off vyhraje všechny zápasy. Porážky k němu patří. Tahle je naše první, nemá cenu klesat na mysli,“ doplnil Ryder. čtk 2. kolo play off NHL - Východní konference - 2. zápas: Boston - Carolina 0:3 (23. Corvo, 28. Cullen, 60. E. Staal). Stav série: 1:1. Západní konference - 2. zápas: Detroit - Anaheim 3:4 v třetím prodloužení (7. Stuart (as. HUDLER), 14. Samuelsson, 46. Franzén - 9. Getzlaf, 9. Pronger, 25. R. Carter, 102. Marchant). Stav série: 1:1.