Neděle 25. července 2021, svátek má Jakub
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Příbramsku hoří výrobní hala. Hasičům se podařilo dostat oheň pod kontrolu

Česko

  22:03aktualizováno  22:35
Příbramsko - V Dlouhé Lhotě na Příbramsku hoří výrobní hala a část administrativní budovy. Požár je velkého rozsahu, hasiči po 22:00 dostali oheň pod kontrolu. Třetí stupeň poplachu proto snížili na druhý. Na místě bylo 17 jednotek. Nikdo nebyl zraněn, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová.

V Dlouhé Lhotě na Příbramsku hoří výrobní hala. foto: Twitter Hasiči

Požár byl nahlášen po 20:00. V plamenech byla celá střecha. „Hala je členitá, zásah probíhá také z výškové techniky. Místo je rozděleno do čtyř bojových úseků včetně čerpacího stanoviště,“ uvedla mluvčí. Podle ní se zatím nedá určit příčina vzniku ohně ani odhadovaná výše škody.

„Podařilo se nám dostat požár pod kontrolu a máme jej lokalizovaný. Poplachový stupeň je snížen na druhý. Některé jednotky se budou vracet na své základny,“ uvedli hasiči zhruba v 22:15 na twitteru.

Hasiči mají čtyři stupně poplachu. Třetí stupeň, který platil u dnešního požáru, je druhý nejzávažnější. Následuje už pouze zvláštní stupeň poplachu, který je vyhlašován, pokud požár ohrožuje například více než 1000 lidí nebo celé obce.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.