Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Evropě chybí hokejisté

Česko

Konec přestupového termínu v české extralize se blíží, žádné bomby ale nepřicházejí

PRAHA Jako Mrtvé moře. Tak statický je stav hráčských výměn v hokejové extralize. Necelý týden zbývá do konce přestupového termínu a české kluby spíš jen bezradně přihlížejí nezvyklé situaci. Často mají peníze, ale ne koho za ně koupit.

„Volný je teď Peter Forsberg,“ trochu trpce vtipkoval Petr Bříza generální manažer Sparty.

Právě on ale měl agentovi Jaromíru Henyšovi staršímu dát „zakázku“, aby sehnal zajímavého hráče. „Před časem jsem s vedením Sparty hovořil o možnosti, že bychom přivedli někoho ze zámoří,“ přiznal Henyš pro server hokej.cz. „Bylo mi řečeno, že klub má prostředky na jednoho skutečně špičkového hokejistu,“ prozradil agent. Bříza to sice popřel, ale přesto se o posily zajímá. Většina týmů se shoduje, že finance na hráče mají, trh ale nemá co nabídnout. „Když máte občas nějaké nenadálé příjmy, tak je v současné době dost obtížné je rozumně utratit,“ poznamenal Václav Hořejší generální manažer Litvínova.

„Hledali jsme ve Skandinávii, Rusku i na farmách NHL, ale nikdo, koho bychom chtěli angažovat, volný nebyl,“ řekl Jaromír Látal, generální manažer Českých Budějovic. Podle něj to není problém jen této sezony, ale posledních pěti nebo šesti let. „Je to trend. Evropský trh je vybrakovaný už delší dobu. My se řídíme nabídkou a poptávkou,“ dodal Látal.

Situaci totiž jen opticky zhoršilo zavedení soutěže pro týmy, které nepostoupí do play off nebo předkola. Mužstva z jedenáctého až čtrnáctého místa spolu hrají systémem každý s každým doma a venku. Poslední tým pak čeká ještě baráž. V minulosti pro kluby, které se nedostaly do play off, sezona skončila a mohly své hráče volně rozpůjčovat. „Současný systém je spravedlivý, všichni mají o co hrát,“ uvedl Hořejší, „Je to naprosto regulérní do konce sezony,“ doplnil Látal.

Jeden tým ale pravděpodobně posílí. Paradoxně je to klub, který moc financí navíc nemá. Slavie minulý týden prodala svého nejproduktivnějšího obránce Martina Hlavačku do Zlína, do Prahy by se tak mohl vrátit jiný bek Jan Novák, který v týdnu skončil ve finském Kärpätu Oulu.

„Pokud se Honza do Čech vrátí, tak budeme chtít, aby hrál u nás,“ řekl Vladimír Růžička, generální manažer a trenér Slavie v jedné osobě. „Kdyby se nám to podařilo, tak už bychom asi nikoho jiného nechtěli. Nemáme ani tolik peněz, abychom ještě nějaké hráče nakupovali,“ dodal.

Před play off ale nehledají hráče jen české týmy. „Do Pardubic mi denně volají manažeři různých evropských klubů a ptají se na naše čtyři nejlepší útočníky a dva obránce,“ prozradil Zbyněk Kusý, generální manažer Pardubic. „Myslím, že v rámci extraligy se moc výměn konat nebude,“ řekl.

***

„Když máte občas nenadálé příjmy, tak je dost obtížné

je rozumně utratit,“ řekl litvínovský manažer Hořejší

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat