Sobota 10. prosince 2022, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Praze havaroval autobus MHD. Hasiči vyprostili dva zaklíněné cestující, jsou ve vážném stavu

Česko

  21:31aktualizováno  4. prosince 9:29
HORNÍ POČERNICE (PRAHA) - V pražských Horních Počernicích došlo ve večerních hodinách k dopravní nehodě. Autobus se srazil s nákladním automobilem. Zraněno bylo podle pražské záchranné služby osm osob, z toho dvě byly zaklíněné. Hasiči je vyprostili, na místě zasahoval vrtulník. Mezi zraněnými byl i řidič autobusu, který po nehodě zůstal zaklíněný v kabině, sdělil Martin Farář, mluvčí společnosti Arriva, které autobus patřil.

Nehoda autobusu v Horních Počernicích. foto: Twitter Týdeník Policie

Pražská zdravotnická záchranná služba o nehodě ve večerních hodinách informovala na Twitteru. Dvě osoby, které hasiči vyprostili, byly podle záchranářů ve vážném stavu, jeden cestující měl středně těžká poranění a tři osoby byly zraněny lehce. „Všichni jsou již na cestě do nemocnic a to do hodiny od přijetí tísňové výzvy,“ uvedli pražští záchranáři v pondělí večer na sociální síti.

Nehoda se stala krátce po 20:30, kdy autobus linky 220 jedoucí směrem na Černý Most narazil zezadu do nákladního auta. „Mezi vážně zraněnými je i řidič autobusu. Po nehodě zůstal zaklíněný v kabině, záchranáři ho museli vyprošťovat a transportovali ho letecky do nemocnice,“ uvedl mluvčí Arrivy.

V dopravní nehodě došlo ke srážce autobusu a nákladního automobilu.
V horních Počernicích došlo k dopravní nehodě.

Podle Týdeníku policie se nehoda stala v ulici U Tabulky, která leží v průmyslové zóně. Doprava  byla odkláněla do Bystré ulice.

Na místě zasahovali vedle policistů, hasičů a tří posádek rychlé záchranné pomoci i letečtí záchranáři a u nehody byl i speciální vůz Atego. „Při včerejší (pondělní) dopravní nehodě v Horních Počernicích zdravotníci ošetřili celkem osm osob - dvě utrpěly těžká zranění, jedna středně závažná a pět lehká,“ uvedli ve středu záchranáři. Podle předchozích informací dva lidi museli vyprostit hasiči.

U Tabulky, Praha 20

U Tabulky, Praha 20

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

03.prosince 2018 v 21:14, příspěvek archivován: 03.prosince 2018 v 21:44

U nehody autobusu a nákladního vozidla v Horních Počernicích zasahují jednotky ze satalické a strašnické stanice. Vyprošťujeme dvě osoby z autobusu. Spolupracujeme s @zzshmp a @PolicieCZ https://t.co/UrxY4C3rjb

Autor:

Zapojte se do soutěže a vyhrajte teploměr v hodnotě 1 100 Kč
Zapojte se do soutěže a vyhrajte teploměr v hodnotě 1 100 Kč

Chladné zimní počasí a děti dovádějící ve sněhu – to je doslova koktejl, který může způsobit nachlazení. Zapojte se proto do soutěže o bezdotykový...

Mohlo by vás zajímat