Pátek 21. ledna 2022, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Hranicích se znovu vyrábí

Česko

  8:31
Olomouc - V továrně v Hranicích na Přerovsku se začalo pracovat na dvou ze tří linek. Ostatní zaměstnanci se věnují údržbě a úklidu.

LG.Philips Displays lidi domů nepošle. foto: ČTK

Závod LG.Philips Displays Czech  Republic v Hranicích na Přerovsku dnes ráno obnovil provoz dvou ze tří linek na výrobu klasických televizních obrazovek. Zařízení firma zastavila v pátek kvůli nedostatku materiálu. Podle mluvčí závodu Zuzany Fojtíkové se společnosti podařilo chybějící komponenty zajistit.  "Na linkách, které jsme uvedli do provozu, budou vypomáhat pracovníci, kteří dříve obsluhovali třetí linku. Mohou se také věnovat údržbě. Práci budou mít, domů je nepošleme. Propouštění nemáme v plánu," řekla dnes mluvčí.

Závod LG.Philips Displays zaměstnává zhruba 1300 lidí.  Návštěvu továrny mají dnes naplánovanou představitelé přerovského úřadu práce. Jeho ředitel Michal Langoš v pondělí řekl, že úřad by v případě ukončení výroby požádal vedení firmy o zřízení kanceláře v prostorách v prostorách závodu. 

Výroba v továrně se zastavila v pátek. Část zaměstnanců závodu si v následujících dnech vzala podle vlastního uvážení dovolenou. Ostatní pracovníci v továrně uklízeli a pracovali na údržbě.  Do vážných finančních problémů se podnik dostal kvůli rozhodnutí společnosti LG.Philips Displays Holding B.V., jež v pátek oznámila, že už nebude podporovat několik svých ztrátových dceřiných firem, a požádala o ochranu před věřiteli.

Pokud by se společnost LG.Philips Displays rozhodla ukončit provoz továrny, bude muset státu vrátit mnohamilionové investiční pobídky. Podle mluvčí agentury CzechInvest Jany Víškové náklady českého státu na získání investičního projektu LG.Philips dosahují zhruba 1,5 miliardy korun. Zisky státu z působení firmy v ČR představují podle ní nejméně 3,2 miliardy korun.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat