Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Hulíně brutálně vraždil tajný milenec

Česko

  12:35
ZLÍN - Jednadvacetiletý muž ze Zlína se doznal k brutální vraždě devatenáctileté dívky v Hulíně na Kroměřížsku. Dívka byla nalezena ráno v pátek 10. června mrtvá v bytě na sídlišti Družba. Obviněný se vyšetřovateli a státnímu zástupci přiznal, že ji nejprve škrtil a pak podřezal, řekla krajská policejní mluvčí Jana Bartíková. Mladíkovi hrozí za vraždu 15 až 20 let vězení či výjimečný, v krajním případě až doživotní trest.
Nůž (ilustrační foto)

Nůž (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Podle Bartíkové si muž vyžádal rozmluvu sám. "Jako motiv svého činu uvedl strach z případného prozrazení jejich poměru," uvedla Bartíková.

Kriminalisté ještě čekají na zpracování znaleckých posudků, středeční doznání obviněného jim však vyšetřování podstatně usnadnilo.

O případu čtěte také:


Podle Bartíkové je reálné, že věc bude v horizontu tří až čtyř měsíců projednávat soud. Státní zástupce Roman Kafka ve středu také zamítl stížnost obviněného proti zahájení trestního stíhání.

Tvrdil, že je pouze svědek
Po nálezu těla kriminalisté nejprve prověřovali možnost, zda dívka nespáchala sebevraždu, pitva ale prokázala, že zemřela násilnou smrtí.

Dívku, která nedávno skládala maturitu na kroměřížské obchodní akademii, v bytě našel podřezanou její přítel, kterého ještě ve čtvrtek večer vyprovodila na noční směnu do práce. Policisté po několika dnech zadrželi obviněného v bytě ve Zlíně. Muž nejprve vinu odmítal, když tvrdil, že pouze byl svědkem úmrtí poškozené.

Podle kriminalistů však pachatel mladou ženu nejprve několik minut dusil a poté ji nejméně sedmi řeznými ranami kuchyňským nožem s čepelí dlouhou asi 17 centimetrů prakticky oddělil hlavu od těla. Vyšetřovatel případ označil za jeden z vůbec nejbrutálnějších ve Zlínském kraji za několik posledních let.

Trestaný opakovaně
Od minulého čtvrtka je obviněný ve vazební věznici. Již dříve byl trestán pro výtržnictví a vydírání, za poslední skutek je ještě ve zkušební době podmíněně odloženého trestu. Podle Kafky je reálné, že soud muži uloží výjimečný trest nad 20 lety.

V letošním roce jde ve Zlínském kraji o první dokonanou vraždu. Loni jich kriminalisté v regionu vyšetřovali pět, všechny se jim podařilo objasnit.

Autoři: ,

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Mohlo by vás zajímat