27. července 2019 15:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Itálii shořel autobus, ve kterém cestovalo 54 českých turistů. Nikdo nebyl zraněn

Čtyřiapadesát českých turistů a dva řidiči museli v noci ze čtvrtka na pátek... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čtyřiapadesát českých turistů a dva řidiči museli v noci ze čtvrtka na pátek... | foto: Comando Vigili del Fuoco Rimini

ŘÍM Čtyřiapadesát českých turistů a dva řidiči museli v noci ze čtvrtka na pátek opustit hořící autobus, který směřoval do jihoitalské Apulie. Plameny následně pohltily celý vůz a hasiči nakonec zasahovali více než čtyři hodiny. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

Na místo na dálnici A14 nedaleko Rimini musely vyjet tři jednotky hasičů, protože plameny rychle pohltily celý autobus. Incident se odehrál kolem jedné hodiny ranní. Všech 56 cestujících se dokázalo dostat včas do bezpečí, takže se nehoda obešla bez zranění. O incidentu informoval server Rimini Today.

Čtyřiapadesát českých turistů a dva řidiči museli v noci ze čtvrtka na pátek...
Na místo na dálnici D14 nedaleko Rimini musely vyjet tři jednotky hasičů,...

Autobus mířil do kraje Apulie v jižní části Itálie, když na dálnici u Rimini vzplál. Hořet začalo od motoru. Řidič si požáru včas povšiml, takže mohl zastavit v odstavném pruhu a turisté vystoupit. Dálnice byla poté kvůli hasičskému zásahu dvě hodiny uzavřená. Autobus zcela shořel.

„Když jsme dorazili na místo, cestující byli už mimo autobus v bezpečné oblasti,“ uvedlo hasičské oddělení v Rimini. Dálnice byla podle nich v jednom směru zhruba dvě hodiny zcela neprůjezdná. Plně průjezdná pak byla asi kolem čtvrté ráno.

Lidovky.cz, ČTK

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?