Neděle 22. května 2022, svátek má Emil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Itálii si turisté hrají na gladiátory

Česko

ŘÍM Dva američtí turisté zkřížili těžké meče a bijí se jako o život. V gladiátorské škole v Římě se lidé učí bojovat jako ve starověku a zároveň si prohlubují své znalosti historie.

Na antické silnici Via Appia, nedaleko od Kolosea, se mohou turisté vrátit o 2000 let zpátky, a to díky gladiátorským kurzům, které pořádá muzeum Gruppo Storico Romano (Římská historická skupina).

„Měli jsme chuť si udělat trochu pauzu z každodenního shonu, trochu si zacvičit a naučit se staré bojové techniky,“ vysvětloval novinářům Chris Coffman, jenž přijel z Pensylvánie se svou rodinou. Cílem kurzů je zažít antický Řím se vším všudy.

„Neděláme nic, co by neodpovídalo historické skutečnosti: všechno, zbraně i kostýmy, jsou zdokumentovány a vyrobeny přesně podle předloh,“ doplnil jeden ze zaměstnanců muzea.

Dvou- až tříhodinové kurzy stojí 100 eur (zhruba 2500 korun). Kurzy jsou plné od té doby, co si světový úspěch vydobyl film Gladiátor. „Je tu hodně Američanů, Britů, ale také Němců a Francouzů,“ upřesňuje Petronio.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....