2. února 2018 17:25 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Osmiletá dívka a desetiletý chlapec se vážně zranili na sjezdovce v Jeseníkách

Lyžařská sjezdovka v Jeseníkách. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lyžařská sjezdovka v Jeseníkách. | foto: Tomáš Rucký/SNOWtour.cz

OLOMOUC V Jeseníkách se v pátek vážně zranily na sjezdovkách dvě děti, šlo o osmiletou dívenku a desetiletého chlapce. Jesenická horská služba jim poskytovala první pomoc na Ramzové a na Červenohorském sedle.

V prvním případě dítě transportoval do nemocnice vrtulník, uvedl náčelník jesenické horské služby Michal Klimeš. V souvislosti s nastávajícími jarními prázdninami apeluje na větší obezřetnost.

Osmiletá lyžařka si po pádu poranila stehenní kost. „Bylo evidentní, že je zlomená, to u dítěte znamená velmi těžké zranění. I k dospělému bychom přivolali vrtulník, v případě dívky bylo jasné, že Letecká záchranná služba musí pomoct,“ uvedl Klimeš. Posádka vrtulníku z Olomouce pak dívku transportovala k dalšímu ošetření do nemocnice.

Chlapev vjel mimo trať a narazil do stromu

Na Červenohorském poté desetiletý chlapec vjel mimo sjezdovou trať do lesa a narazil do stromu. „Měli jsme podezření na poranění páteře. Kromě toho utrpěl i tržnou ránu na krku. Měl vlastně štěstí, že k poranění došlo jen asi dva centimetry od tepny, kousek vedle a nehoda by měla tragické následky,“ doplnil Klimeš. Horští záchranáři i k hochovi povolali vrtulník, ten ale kvůli špatnému počasí nemohl přistát, takž jej nakonec do nemocnice převezl sanitní vůz.

Horští záchranáři upozorňují, že v následujících týdnech zažijí Jeseníky vzhledem k postupně pokračujícím jarním prázdninám mnoho hromadných lyžařských zájezdů dětí. Apelují proto na rodiče i pedagogy, aby za všech okolností dbali na bezpečí svých svěřenců. V první řadě by dospělí měli podle náčelníka jesenické horské služby dohlédnout, aby děti nejezdily mimo určené tratě a měly na sobě všechny důležité bezpečnostní prvky.

ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…