18. února 2017 13:16, aktualizováno  13:28 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Jeseníkách zemřel lyžař, bez přilby narazil do stromu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 8Diskuse
Ilustrační foto: Jeseníky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto: Jeseníky | foto: Tomáš Rucký/SNOWtour.cz

BRUNTÁL V Karlově pod Pradědem na Bruntálsku dnes dopoledne zahynul devětadvacetiletý lyžař, v plné rychlosti vyjel ze sjezdovky a narazil do stromu. Utrpěl mnohočetná poranění, kterým na místě podlehl. Okolnosti neštěstí vyšetřuje policie. Informoval o tom mluvčí Horské služby ČR Radek Zeman.

Záchranáři z Horské služby na místo dorazili krátce po nehodě. „Zjistili jsme, že si lyžař, který neměl ochrannou přilbu, nárazem do stromu přivodil větší množství zranění. Ve chvíli, kdy jsme přijeli, byl bez známek života,“ uvedl náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš.

Podle mluvčího moravskoslezských záchranářů Lukáše Humpla se neštěstí stalo okolo 10:30, na místo byl vyslán i vrtulník. „U zraněného byli po chvíli členové horské služby. Ti zahájili poskytování první pomoci a vzhledem k selhání životních funkcí postiženého také resuscitaci. Po konzultaci s operačním střediskem svezli muže za stálého poskytování pomoci ze svahu, aby si jej do péče mohli převzít záchranáři,“ uvedl Humpl. Muže se však již nepodařilo oživit a na místě zemřel.

Klimeš v souvislosti s nehodou vyzval lyžaře v Jeseníkách k maximální opatrnosti při jízdě a ohleduplnosti k druhým. Lyžaři by podle něj měli dodržovat desatero pro bezpečný pohyb na sjezdovkách, které je na webu Horské služby.

Po nárazu do stromu zemřel lyžař také minulou neděli ve ski areálu v Českém Jiřetíně na Mostecku. Okolnosti úmrtí muže, ročníku 1967, také v tomto případě vyšetřuje policie.

ČTK
  • 8Diskuse
Rozdáváme 100 kusů Baby Dove mycího gelu pro tělo i vlásky. Vyhrajte ho vy!
Rozdáváme 100 kusů Baby Dove mycího gelu pro tělo i vlásky. Vyhrajte ho vy!

Odborníci v Dove vytvořili řadu Baby Dove, která je určena pro jemnou péči o dětskou pokožku. Vyzkoušejte ji!

Najdete na Lidovky.cz