3. srpna 2012 7:45, aktualizováno  8:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Za Béma zničili důležité důkazy k opencard, tvrdí policejní šéf

Opencard | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Opencard | foto: cdr.cz

PRAHA Na pražském magistrátu se za vedení Pavla Béma (ODS) skartovaly důležité materiály v kauze opencard. Umožnilo to záměrné patnáctidenní zdržení začátku vyšetřování.

Pátečním HN to řekl ředitel protikorupční policie Tomáš Martinec. Policie nyní stíhá deset lidí, jde však jen řadové úředníky. Martinec uvedl, že stíhání mělo mířit výš.

Mezi největší brzdy vyšetřování korupce podle něj patřila státní zastupitelství a dokládá to šetřením privatizace Mostecké uhelné společnosti, které se nyní opět rozběhlo. Podobné poměry prý panovaly i na policejném prezídiu, kde se všechny citlivé kauzy musely hlásit tehdejšímu náměstkovi Jiřímu Houbovi.

ČTĚTE VÍCE

To se však podle jeho slov nyní mění. "Řekl bych, že dnes je polická scéna tak nestabilní, že si nedovolí do některých případů zasahovat tak, jak se to dělo v minulosti," řekl Martinec. Dodal, že se těší na spolupráci s nově jmenovanou vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou.

Lidovky.cz, ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.