Neděle 18. dubna 2021svátek má Valérie 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Celníci našli čerstvě usmrceného tygra a 20 mrtvol dalších živočichů. Dva muži skončili ve vazbě

Okresní soud v České Lípě rozhodoval 18. července 2018 o vazbě pro tři muže... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Okresní soud v České Lípě rozhodoval 18. července 2018 o vazbě pro tři muže... | foto: ČTK

PRAHA V kauze nelegálního nakládání se zvířaty nalezli celníci a policisté tělo čerstvě usmrceného tygra a také kůže velkých kočkovitých šelem. V objektu využívaném jedním z trojice obviněných mužů navíc objevili 20 zmražených těl jiných chráněných živočichů, například bobra, ledňáčka nebo poštolky. Je proto pravděpodobné, že vyšetřovatel vůči tomuto muži rozšíří trestní stíhání. Na tiskové konferenci to ve středu uvedli zástupci celní správy a policie.

Po pondělní razii policie obvinila z neoprávněného nakládání s chráněnými zvířaty muže ve věku 35, 56 a 67 let, kteří mají trvalé bydliště v Praze, na Českolipsku a na Žatecku. Podle policistů nakládali s mrtvými těly tygrů v rozporu s právními předpisy a přinejmenším tuto neděli jednoho z tygrů zastřelili. Cílem činnosti organizované skupiny byl finanční zisk, a to prostřednictvím výroby produktů tradiční čínské medicíny.

Soud v České Lípě ve středu poslal v souvislosti s případem do vazby dva muže. O vazbě ve středu rozhodne soud i u zbylého obviněného.

Tygři byli zpracováni na masox a tygří víno

Sedmašedesátiletý obviněný podle policie choval tygry a dodával je pětatřicetiletému preparátorovi. Muž tygří těla zpracovával na masox nebo například tygří víno. Oba muži jsou Češi. Šestapadesátiletý obviněný je Vietnamec, jenž údajně trestnou činnost organizoval a hotové produkty prodával, mimo jiné v pražské tržnici Sapa.

Jeden z obviněných v kauze nelegálního obchodování s těly tygrů.
Soud rozhoduje o vazbě pro tři  muže, kteří se měli zapojit do obchodování s...

Robert Šlachta z Generálního ředitelství cel uvedl, že cena tygra se pohybovala okolo 100 000 až 150 000 korun za zvíře. Kůži prý preparátor prodával od 50 000 do 100 000, drápy za 2500 a jeden gram masoxu za 1500 korun.

Jména obviněných policie nesdělila, prohlídky však prováděla mimo jiné v obci Bášť, kde provozuje zoopark Ludvík Berousek.

V křečových žilách může být i litr krve, varuje primář Schütz

Primář Žilní kliniky Ota Schütz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Viditelně rozšířené žíly, těžké nohy či pocit mravenčení. Potíže s křečovými žílami neboli varixy trápí v populaci...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

KOMENTÁŘ: Na dveře klepe obří inflace. A bát by se měla i česká vláda

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát...