Čtvrtek 9. dubna 2020svátek má Dušan 21 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V kempu u Třeboně se zranil muž, na stan spadla větev

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Radek Latislav, 5plus2.czMAFRA

DOMANÍ V kempu v Domaníně u Třeboně se v neděli lehce zranil muž ve stanu, na který kvůli silnému větru spadla větev. Jihočeští hasiči měli kvůli větru a bouřkám asi deset zásahů. Informovali o tom operační důstojník hasičů Jiří Hošna a krajská policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Větev spadla na stan v kempu v obci Domanín poblíž Třeboně. Ve stanu byli dva dospělí a čtyři děti. „Muž si stěžoval na bolesti hlavy, ale nemělo by to být nic vážného. Kolegové jsou na místě,“ řekla Uhlířová. Hasiči budou v kempu ještě strom ořezávat.

Kvůli větru a dešťům zasahovali jihočeští hasiči od soboty do nedělního rána asi desetkrát. Převážně odstraňovali spadlé stromy, odčerpávali také vodu v Českých Velenicích.

Jižní polovině Čech a Moravy hrozí od sobotního odpoledne do nedělního večera bouřky s přívalovým deštěm. Zejména na Šumavě a v Novohradských horách mohou srážky způsobit rychlé zvednutí hladiny menších toků, varoval Český hydrometeorologický ústav.

Spadlé stromy na Vysočině

Hasiči na Vysočině vyjížděli v sobotu kvůli větru ke dvěma desítkám zásahů. Odklízeli stromy a větve, které spadly na silnici nebo vedení elektrického napětí. Informoval o tom operační důstojník hasičů kraje Vysočina.

Hasiči zasahovali v okresech Pelhřimov, Havlíčkův Brod, Jihlava a Třebíč. Kromě stromů a větví spadlých na silnice měli i dva zásahy, kdy spadlé stromy poškodily dráty vysokého napětí.

„Foukalo tady, stromy a větve padaly jednotlivě, ale další problém jsme s tím neměli a s vodou jsme neměli vůbec žádné problémy. Běžné, jak praskají stromy. Žádná velká bouřka tady ani nebyla, foukalo tady, tak praskaly stromy,“ řekl operační důstojník hasičů.

Jižní polovině Čech a Moravy hrozí od sobotního odpoledne do dnešního večera bouřky s přívalovým deštěm. Zejména na Šumavě a v Novohradských horách mohou srážky způsobit rychlé zvednutí hladiny menších toků, varoval Český hydrometeorologický ústav.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Testujeme 75 mlék Hami. Přihlaste se o ně!
Testujeme 75 mlék Hami. Přihlaste se o ně!

Kojení je tou nejlepší variantou pro všechna miminka, ale může se stát, že z nějakého důvodu musíte přejít na umělou stravu. Výběr je velmi široký, a tak jsme pro vás nachystali testování se značkou Hami.