Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Kentucky baví voliče aféra „Vodní Buddha“

Česko

NEW YORK / PRAHA Jeden z nejzábavnějších a současně nejlítějších předvolebních soubojů se odehrává ve státě Kentucky. Demokrat a současně i kentucký ministr spravedlnosti Jack Conway rozjel poměrně ostrou útočnou kampaň proti Randu Paulovi, který získal republikánskou nominaci coby člen hnutí Tea Party. Povedlo se mu na svého rivala vyhrabat „prohřešky“ z dob vysokoškolských studií a nechal ze získaného materiálu natočit spot.

„Proč byl Rand Paul členem tajné společnosti, která si dělala legraci z bible a tvrdila, že jde o podvod?“ ptá se sugestivní hlas, zatímco se na pozadí střídají fotografie republikánského kandidáta. Naráží na dobu, kdy Paul studoval na texaské Baylorově univerzitě, a na fakt, že byl členem recesistického spolku. Pikantní je, že školu provozují baptisté. Nepříjemné je pak to, že se Paul vydává za konzervativního křesťana a že i jeho potenciální voliči – republikáni – jsou z větší části konzervativní věřící, které taková pomluva může odradit od toho, aby mu v listopadu dali svůj hlas.

„Proč jednou Rand Paul unesl a svázal ženu a nařídil jí, aby se klaněla falešné modle, které říkal ‚Vodní Buddha‘?“ pokračuje hlas ze spotu financovaného demokratem Conwayem. Zvlášť proti tomuto obvinění se Paul rezolutně ohradil. Na svém blogu na internetu napsal, že „nikdy nikoho neunesl a nesvázal“, že se jen zúčastnil studentské legrácky.

Na jeho stranu se postavila i dotyčná, údajně unesená žena, někdejší Paulova spolužačka, která řekla, že je to celé „bláznivě nafouknuté“. Připustila nicméně, že se incident odehrál a že se dnes Paul vydává za úplně jiného člověka, než jakým byl za dob studií. „Stačilo by říct, že se zkrátka změnil, ale on místo toho předstírá, že se nic z toho nikdy neodehrálo. Přitom byl členem tajného spolku, utahoval si z bible a z náboženství a nutil mě z legrace klanět se Vodnímu Buddhovi,“ řekla místním novinářům bývalá Paulova spolužačka, která si však přála zůstat v anonymitě.

Spot vyostřil vztahy mezi Conwayem a Paulem tak, že si po nedávné televizní debatě odmítli podat ruce. Paul pak řekl, že se nejspíš nezúčastní poslední debaty, plánované na 25. října.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...