12. října 2016 12:31, aktualizováno  17:56 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Kladně zničil výbuch plynu domek. Jeden raněný, další nezvěstný

Hasiči zasahovali 12. října po výbuchu v rodinném domě v kladenské části... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči zasahovali 12. října po výbuchu v rodinném domě v kladenské části... | foto: ČTK

KLADNO Pravděpodobně výbuch plynu ve středu zcela zdemoloval rodinný dům v kladenské části Kročehlavy. Zraněn byl minimálně jeden člověk. Na místě zasahují hasiči a kynologové, pátrají po dalším člověku, který by mohl být v troskách. Na místě je i speciální sací bagr, který ale zatím nebylo možné použít. Hasiči zajistili vedlejší objekt a nyní trosky odklízejí ručně. Tuto šetrnější metodu zvolili, protože je pod sutinami zřejmě člověk.

Výbuch nastal před polednem. „Máme podezření na další osobu, která by se měla nacházet uvnitř demolovaného objektu,“ uvedla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Podle mluvčí středočeské záchranky Petry Effenbergerové byl zraněný muž po nezbytném ošetření na místě a připojení na umělou plicní ventilaci převezen do pražské střešovické nemocnice.

Na místě pátrali i kynologové.
V Kladně vybuchl plyn. V troskách domu by mohl být člověk, na místě zasahují...

Podle serveru Požáry.cz se na místo vydaly i speciální jednotky hasičů z Prahy - vyprošťovací kontejner ze smíchovské stanice a USAR tým specializovaný na prohledávaní trosek z centrální stanice.

Na místě zasahují jednotky z Kladna, Slaného, Mělníku a Prahy, dorazí také Záchranný útvar Zbiroh – vyžádána byla technika v podobě UDS, traktorbagru a sacího bagru, který se používá při likvidaci sutin.

Případ je vyšetřován jako obecné ohrožení, podezření, že je v sutinách zdemolovaného domu zřejmě starší muž, stále trvá. V současné době se pokračuje ve statickém zajištění sousedního objektu, který byl taktéž poškozen. Kynologové prozatím nepotvrdili, zda se uvnitř zříceného objektu někdo nachází.

ČTK, Lidovky.cz