Pátek 6. prosince 2019svátek má Mikuláš 1 °C polojasno Předplatné LN
12. října 2016 12:31, aktualizováno  17:56 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Kladně zničil výbuch plynu domek. Jeden raněný, další nezvěstný

Hasiči zasahovali 12. října po výbuchu v rodinném domě v kladenské části... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči zasahovali 12. října po výbuchu v rodinném domě v kladenské části... | foto: ČTK

KLADNO Pravděpodobně výbuch plynu ve středu zcela zdemoloval rodinný dům v kladenské části Kročehlavy. Zraněn byl minimálně jeden člověk. Na místě zasahují hasiči a kynologové, pátrají po dalším člověku, který by mohl být v troskách. Na místě je i speciální sací bagr, který ale zatím nebylo možné použít. Hasiči zajistili vedlejší objekt a nyní trosky odklízejí ručně. Tuto šetrnější metodu zvolili, protože je pod sutinami zřejmě člověk.

Výbuch nastal před polednem. „Máme podezření na další osobu, která by se měla nacházet uvnitř demolovaného objektu,“ uvedla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Podle mluvčí středočeské záchranky Petry Effenbergerové byl zraněný muž po nezbytném ošetření na místě a připojení na umělou plicní ventilaci převezen do pražské střešovické nemocnice.

Na místě pátrali i kynologové.
V Kladně vybuchl plyn. V troskách domu by mohl být člověk, na místě zasahují...

Podle serveru Požáry.cz se na místo vydaly i speciální jednotky hasičů z Prahy - vyprošťovací kontejner ze smíchovské stanice a USAR tým specializovaný na prohledávaní trosek z centrální stanice.

Na místě zasahují jednotky z Kladna, Slaného, Mělníku a Prahy, dorazí také Záchranný útvar Zbiroh – vyžádána byla technika v podobě UDS, traktorbagru a sacího bagru, který se používá při likvidaci sutin.

Případ je vyšetřován jako obecné ohrožení, podezření, že je v sutinách zdemolovaného domu zřejmě starší muž, stále trvá. V současné době se pokračuje ve statickém zajištění sousedního objektu, který byl taktéž poškozen. Kynologové prozatím nepotvrdili, zda se uvnitř zříceného objektu někdo nachází.

ČTK, Lidovky.cz
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?
HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?

Kojení je bezpochyby nejlepší způsob výživy, který můžete svému miminku poskytnout. Správná výživa vašeho děťátka hraje již od narození klíčovou roli nejen ve vývoji a zdravém růstu. Současné výzkumy prokazují, že kojení má vliv na snížení rozvoje civilizačních chorob.