8. února 2018 13:19, aktualizováno  14:30 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zabarikádovaný muž hrozil bombou. Policie ho zadržela a po vyšetření převezla do Bohnic

Policie ČR - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie ČR - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA V jednom z bytů ve Famfulíkově ulici v pražských Kobylisích se ve čvrtek zabarikádoval psychicky nemocný třiatřicetiletý muž, který vyhrožoval svému okolí odpálením bomby. Na místo dorazila pohotovostní a zásahová jednotka, policejní pyrotechnik a vyjednavač. Policisté evakuovali obyvatele okolních bytů a uzavřeli okolní oblast.

Zhruba po dvou a půl hodinách po příjezdu policisté zabarikádovaného muže zadrželi, záchranáři ho vyšetřili a poté převezli do Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Výbušninu muž u sebe ani v bytě neměl.

Policisté přijali telefonát o incidentu na tísňové lince 158 krátce po 11:00. Do Kobylis vyrazili policisté z pohotovostní motorizované jednotky, hasiči, záchranáři i vyjednavač. „Obyvatelé dotčeného bloku byli evakuováni a celé okolí bylo uzavřeno. Magistrát hlavního města Prahy s ohledem na okolnosti a panující nízké teploty vyslal k události i vyhřátý autobus,“ uvedla na webu policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Po 13:00 dorazila také pražská zásahová jednotka, zhruba půl hodiny nato se podařilo podle mluvčí podařilo zabarikádovaného muže zajistit a byt prohledat. Žádný výbušný systém či jiný nebezpečný předmět policisté nenašli. Do péče převzali muže zdravotníci, kteří ho po vyšetření převezli do Bohnic, informovala na twitteru pražská záchranná služba. Motiv činu a další okolnosti případu nyní vyšetřují kriminalisté.

ČTK