Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Krkonoších se v pátek rozjedou lanovky a otevře se i Stezka korunami stromů. Platit budou lehká omezení

Česko

  16:04
Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Ve středních a východních Krkonoších se v pátek opět rozjedou lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku, ze Špindlerova Mlýna na Medvědín a z Herlíkovic na Žalý. Od poloviny března byly lanovky kvůli pandemii koronaviru mimo provoz. V pátek otevře i Stezka korunami stromů v Janských Lázních, která patří k nejnavštěvovanějším atrakcím v regionu.

ilustrační snímek foto: Lipno servis

V Jeseníkách otevřely již dva skiareály. Na Červenohorském sedle platí lyžaři dobrovolné vstupné

Lidé budou muset na lanovkách dodržovat zpřísněná hygienická opatření. Budou muset mít roušky a při čekání dodržovat rozestupy. Lanovkáři chystají dezinfekci kabinek a sedaček. Dosud je z atrakcí ve středních a východních Krkonoších od poloviny dubna otevřená jen bobová dráha ve Špindlerově Mlýně.

Kabinová lanovka na nejvyšší českou horu Sněžku, která byla mimo provoz od 16. března, pojede od pátku denně od 08:00 do 19:00. Cesta až na vrchol trvá 16 minut. Jízdné se měnit nebude, dospělí budou za jízdu až na vrchol dál platit 230 korun.

Krkonoše

Nejvyšší česká hora Sněžka.
Jméno svatého Vavřince nese kaple, která stojí na vrcholu Sněžky. Svatý...

„Za dobu odstávky jsme na lanovce udělali pravidelnou údržbu předepsanou výrobcem, kterou jsme původně měli naplánovanou na všední dny od 6. do 30. dubna. Navíc jsme stihli i vymalování a výměnu některých podlah,“ řekl náčelník lanovky Jiří Martinec.

Preferovaná bude platba kartou

Pracovníci lanovky budou vybaveni ochrannými pomůckami a budou se střídat v turnusech, aby se v práci nepotkávali. Kabinky a veřejné prostory budou denně dezinfikovat. Při prodeji jízdenek bude obsluha preferovat platbu kartou. Občerstvení na dolní stanici se bude prodávat okénkem, na Sněžce bude bufet zavřený.

‚Na lodi bez roušek, na souši s nimi.‘ Vodáci dostali zelenou, na raft mohou jen členové rodiny

Lanovka, která patří městu Pec pod Sněžkou, přišla o tržby za polovinu března, část dubna a dubnové víkendy. „Přišli jsme o několik milionů korun. Uvidíme, co následující měsíce, ale měli bychom bez větších problémů přežít,“ řekl Martinec.

Čtyřsedačková lanovka na Medvědín pojede nepřetržitě od 09:00 do 17:00, zatímco obvykle v letní sezoně jezdí každou půlhodinu. „U nástupu by se proto neměly tvořit fronty a rizikové hloučky lidí. Každá sedačka bude vyvážet maximálně dvě osoby,“ uvedli provozovatelé medvědínské lanovky. Cestujícím doporučili, aby si jízdenku koupili předem na portálu gopass.cz

Sucho se prohlubuje, prognóza není příznivá. Letošní zima byla extrémně chudá na sníh

Lanovka z Herlíkovic u Vrchlabí na Žalý pojede o prodlouženém víkendu od 1. do 3. května a pak v květnu a v červnu každý víkend. V provozu bude v každou celou hodinu od 09:00 do 17:00.

Stezka korunami stromů na úpatí Černé hory v Janských Lázních bude vstupenky prodávat i v e-shopu. Na stezce, jejíž věž má výšku 45 metrů, budou stojany s dezinfekcí. Restaurace bude zavřená. Občerstvení si lidé budou moci koupit z okénka na terase stezky. Ročně stezku navštíví kolem 300 000 lidí.

Autor:

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...