13. března 2019 13:54 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V českých horách připadne za den až 30 centimetrů sněhu, na většině území bude pršet

Zasněžené Krkonoše (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zasněžené Krkonoše (ilustrační foto) | foto: ČTK

Praha Až 30 centimetrů nového sněhu by podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) mohlo napadnout na českých horách v noci ze středy na čtvrtek a v průběhu čtvrtečního dne. Sníh by zejména ve vyšších nadmořských výškách mohl zůstávat, teploty opět klesnou k nule. V Krkonoších, Orlických horách a na Liberecku navíc sněžilo už v noci na středu.

„Zítra očekáváme na většině území srážky, které budou na horách sněhové,“ uvedl ČHMÚ na svém Facebooku. Úřad také dodal, že i vlivem návětří může zejména na horách napadnout až 30 centimetrů nového sněhu.

Sněžit může podle informací ČHMÚ už v noci ze středy na čtvrtek, a to ve výšce nad 600 metrů nad mořem. Nejnižší teploty podle ústavu klesnou zpátky k nule. Na horách se mohou tvořit i sněhové jazyky.

Více srážek očekávají meteorologové na celém území ve čtvrtek přes den, nad 800 metrů nad mořem meteorologové očekávají déšť se sněhem nebo sníh. Nejvyšší teploty se na horách budou v tisíci metrech nad mořem držet okolo nuly. Nová sněhová pokrývka by tak ve vyšších nadmořských výškách vydržet.

Nejvíce sněhu tak před víkendem podle mapy ČHMÚ bude v Krkonoších, kde může sněhová pokrývka dosahovat až půl metru, a na Šumavě, kde bude necelých 40 centimetrů sněhu.

Několik centimetrů nového sněhu navíc na českých horách připadlo už v noci z úterka na středu a to zejména v hradeckém a libereckém kraji. Teploty v noci klesaly až k minus pěti stupňům.

Lenka Čechová

Komerční prostory, 365 m2, Hluk
Komerční prostory, 365 m2, Hluk

nám. Komenského, Hluk, okres Uherské Hradiště
16 000 Kč/měsíc