Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Kutné Hoře hořela ubytovna. Na místě byl jeden mrtvý a čtyři zranění včetně hasiče

Česko

  10:18aktualizováno  16:33
Kutná Hora - V Kutné Hoře v pátek večer hořela ubytovna, na místě byl nalezen jeden mrtvý člověk, čtyři lidé včetně jednoho hasiče se zranili. V budově bylo kolem 40 lidí, z toho zhruba polovinu evakuovali hasiči. Příčinu vzniku ohně zjišťuje vyšetřovatel požárů. Škoda je odhadnuta na deset milionů korun. Informovaly o tom mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová a mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Hasiči na místo v kutnohorské části Sedlec vyjížděli po 22:30. Oheň zasáhl střechu a byty v horním podlaží, proto se někteří obyvatelé nemohli dostat bez pomoci hasičů a techniky ven. Hasiči pro lidi zajistili evakuační autobus, poté byli převezeni do náhradního ubytování v městské sportovní hale Klimeška. „Samotný objekt bude několik dní neobyvatelný,“ uvedla Fliegerová. V ubytovně bylo v době požáru 18 dospělých a 23 dětí.

Požár v kolínské elektrárně je zcela zlikvidovaný. Vyšetřovatelé pokračují v pátrání po jeho příčině

V objektu byl nalezena žena narozená v roce 1941. „Na místo byl přivolán koroner,“ uvedla Effenbergerová. Příčinu smrti určí soudní pitva, podle policejní mluvčí Michaely Richterové mohla nastat po nadýchání zplodinami. Jeden z evakuovaných měl popálenou ruku a záchranná služba ho převezla do pražské vinohradské nemocnice. Ostatní tři zranění byla podle Effenbergerové lehká.

Požár byl pod kontrolou půl hodiny po půlnoci, na místě ještě do rána pokračovalo dohašování a rozebírání konstrukcí kvůli vyhledávání skrytých ohnisek požáru. Požár byl oficiálně zlikvidován před 15:00, do nedělního rána ještě bude místo kontrolovat jednotka dobrovolných hasičů.

Autor:

Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2
Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte jeden z 10 balíčků oblíbené prémiové kojenecké výživy BEBA COMFORT 2, na které si vaše děťátko pochutná. Co...

Mohlo by vás zajímat