22. listopadu 2013 11:07, aktualizováno  15:14 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Bomba a teroristé na palubě, nahlásil narušený muž letadlu mířícímu do Prahy

Na pražské letiště v Ruzyni přistál letoun společnosti Lufthansa | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na pražské letiště v Ruzyni přistál letoun společnosti Lufthansa | foto: Lidové noviny

PRAHA V letadle společnosti Lufthansa mířícím do Prahy nahlásil anonym teroristy hrozící bombou. Let z Frankfurtu dorazil kolem 10:40 na pražské letiště, letoun nyní prohledává policie. "Anonym přijala infolinka českých aerolinií", řekla pro server Lidovky.cz mluvčí ruzyňského letiště Marika Janoušková.

Na místě zasahovali také hasiči a zdravotníci. Policie pachatele již vypátrala. Je jím psychicky nemocný muž z Plzně, který na linku ČSA zavolal po 9:30 hodin ráno. "Byl zjištěn muž ročník 79, psychicky narušený a zjistili jsme informaci, že 25. listopadu má nastoupit ústavní psychiatrickou léčbu," řekla serveru Lidovky.cz tisková mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

"Omezení provozu letiště nutné nebylo, " upřesnila Janoušková. Byla ale vyhlášena pohotovost. "V tuto chvíli probíhá prohlídka a ztotožňování cestujících na palubě. Na palubě bylo 144 lidí. Ještě než dosedlo letadlo na ranvej, proběhla lokalizace anonymu. Tato osoba byla úspěšně vypátrána," dodala Rendlová. Terminál začali lidé po důkladné kontrole opouštět až po 13:00.

Policisté a hasiči na pražském letišti Václava Havla

Policisté a hasiči na pražském letišti Václava Havla

Cestující v letadle posádka během letu prý o ničem neinformovala. "Vyhnali nás z letadla, kde jsme si nesměli vzít žádné věci. Až v autobuse, který nás odvážel, jsme se dozvěděli, že někdo nahlásil bombu," řekla jedna z pasažérek při odchodu z odbavovací haly. Podle ní cestující absolvovali tři bezpečnostní prohlídky. Většinou prý reagovali klidně až na jednu rusky mluvící pasažérku, která jevila známky rozrušení.

pefPetra Fabiánová, ČTK

Najdete na Lidovky.cz