Pondělí 27. září 2021, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Shořela pražská výstava stanů. Kouř byl vidět desítky kilometrů daleko

Česko

  6:48aktualizováno  12:09
Praha - V pražských Letňanech ráno hořela vstupní hala, která je součástí veletržního areálu. Nyní se v ní konala výstava stanů a vybavení do přírody. Podle předběžných odhadů je škoda 150 až 200 milionů korun. Provozovatel areálu, společnost ABF, bude halu rekonstruovat. Nikdo nebyl zraněn. Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé. Plánované veletržní sezony se situace nedotkne. Z preventivních důvodů jsou zrušena pouze dnešní a sobotní představení Hudebního divadla Karlín na venkovní letní scéně.

Hořet začalo krátce před 04:30. Na místě zasahovalo 14 jednotek, platil třetí stupeň poplachu. „Po příjezdu bylo zřejmé, že byla plameny hala zasažena v plném rozsahu v délce asi 150 metrů,“ řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Část haly se zřítila, oheň se ale nerozšířil na žádný z vedlejších objektů. Zhruba po hodině dostali hasiči požár pod kontrolu. Na místě stále zůstává několik jednotek a dohašují skrytá ohniska.

V pražských Letňanech vypukl v pátek ráno požár vstupní haly dlouhé asi 250...
V pražských Letňanech vypukl v pátek ráno požár vstupní haly dlouhé asi 250...

„Požárně-bezpečnostní systémy v areálu zafungovaly perfektně a následný zásah hasičů byl velmi rychlý a profesionální, za což jim i touto cestou znovu děkujeme. Díky tomu jsou škody pouze na Hale 1 a okolní objekty včetně prostor muzikálové a koncertní letní scény zůstaly netknuté,“ uvedl šéf firmy ABF Tomáš Kotrč. Hala 1 měla podle něj rozlohu 9840 metrů čtverečních.

Zakoupené vstupenky na dnešní a sobotní představení Hudebního divadla Karlín v areálu PVA EXPO Praha budou podle Kotrče převedeny na jiné termíny, od příštího týdne bude program letní scény pokračovat podle plánu. Ohroženo není konání ani dalších akcí. Beze změny se uskuteční například na srpen chystané koncertní dny festivalu Prague Kemp Letňany. Situace se nedotkne ani připravovaných veletrhů. „V areálu je dostatek jiných kapacit o rozloze zhruba 30 000 metrů čtverečních,“ doplnil Kotrč.

Kouř z požáru byl nad ránem vidět desítky kilometrů daleko, lidé v okolí neměli větrat. „Chemici pražských hasičů nenaměřili v obytných částech Letňan nebezpečné koncentrace škodlivin v ovzduší,“ dodal Kavka.

Hasiči mají čtyři stupně poplachu. Třetí stupeň je druhý nejzávažnější. Následuje už pouze zvláštní stupeň poplachu, který je vyhlašován, pokud požár ohrožuje například více než 1000 lidí nebo celé obce.

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...