Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tygr nesl ošetřovatele v tlamě, muž je ale mimo ohrožení života

Česko

  9:25aktualizováno  13:06
Bílý tygr zranil dnes ráno v liberecké zoo tři ošetřovatele a poté se asi hodinu volně pohyboval v areálu zahrady. V zoo v té době byli nějací dospělí a dvě desítky dětí, řekla krajská mluvčí policie Ludmila Knopová. Nikomu z návštěvníků se nic nestalo.

Sedmiletý tygří samec Paris. foto: Radek Petrášek, ČTK

"Zoologická zahrada byla po dobu události uzavřena, nikdo z návštěvníků nebyl v žádném bezprostředním ohrožení," řekl mluvčí zoo Ivan Langr.

Nejvážnější zranění utrpěl asi dvacetiletý ošetřovatel, má mnohačetná poranění na hlavě, zátylku, v podpaždí i na zádech. Dva a půl metráku vážící zvíře ho údajně chvíli neslo v tlamě. "Zraněný muž je mimo ohrožení života," uvedla krajská mluvčí záchranné služby Lenka Markovičová. Posádka záchranky se zraněným musela čekat zavřená v kleci, než se podařilo tygra odchytit. Pak muže odvezla na libereckou traumatologii.

"Zůstane zde nějakou dobu," řekl mluvčí nemocnice Lukáš Gibiec. Tygr zranil ještě další dvě ošetřovatelky, které se podle mluvčí policie snažily zraněnému muži pomoci. Tloukly tyčemi o mříže, aby upoutaly jeho pozornost a přestal si všímat zraněného muže. To se jim povedlo. Sanita je také odvezla do nemocnice s poraněním nohou a zad. "Měly lehké škrábance, odvezli jsme je na chirurgii," dodala mluvčí záchranky.

ČTĚTE TAKÉ:

Sedmiletý samec Paris by měl být v pořádku. "Tygr byl zneškodněn uspávací střelou," uvedla Knopová. Podle Langra v zoo zatím nevědí, jak se neštěstí přihodilo. "V těchto chvílích začíná důkladné vyšetřování, jak k celé události došlo, kdo byl jejím viníkem," uvedl mluvčí zoo.
"Tygr Paris se celou dobu, kdy dlel mimo svou expozici, nacházel v bezprostřední blízkosti pavilonu šelem u expozice lvů, kde jej také celou dobu sledovali naši zaměstnanci," dodal. Tygr se snažil na lvy zaútočit a skákal na sklo.

V pavilonu šelem v liberecké zoo se jedno neštěstí, v němž ale nefiguroval člověk, stalo před třemi lety. Lvi Sultán a Elsa si při rutinním vypouštění šelem z ubikací sami otevřeli bezpečnostní spouštěcí dvířka a pronikli do venkovní expozice, kde už byla bílá tygřice Isabella. Tygřici tam smrtelně zranili.

Bílí tygři - rarita v Liberecké zoo

V liberecké zoo jsou vzácní bílí tygři od roku 1994. Jsou jedním ze symbolů zahrady.
Zoo má dospělého samce, samici a od července i tři mláďata. Bílí tygři nejsou samostatným druhem, ale jen zvláštní formou tygra indického (bengálského). Po celém světě jich žije v chovech několik desítek, ve volné přírodě se zřejmě už nevyskytují vůbec.

Autoři: ,

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Advantage Consulting, s.r.o.
SKLADNÍK (25-27.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 25 000 - 27 000 Kč

Mohlo by vás zajímat