2. dubna 2015 20:29, aktualizováno  21:47 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Téměř metrák kokainu našli v Lidlu na Zbraslavi. Cena? Přes 100 milionů korun

Banány | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Banány | foto: Shutterstock

V prodejně Lidl na Zbraslavi v Praze našli ve středu v krabici s banány až sto kilogramů kokainu. Mluvčí Národní protidrogové centrály existenci bílé krystalické látky v ovoci potvrdila. Zásilka banánů do Česka putovala z Kolumbie.

„Od včerejška prověřujeme nález většího množství bílé krystalické látky v zásilce banánů,“ řekla mluvčí centrály Barbora Kudláčková serveru TN.cz, který na kokain umístěný v banánech upozornil.

Při prodeji na ulici by se podle dostupných informací o cenách kokainu dané množství drogy pohybovalo přes sto milionů korun.

Server Tíseň.tv zjistil, že množství látky se blížilo k jednomu metráku oproti původní informaci o 50 kg. 

Podle slov Barbory Kudláčkové zkontrolovala policie i ostatní bedny banánů z této dodávky, další nepřípustné látky v nich ale nenašla. Podle serveru Tíseň.tv se jednalo o kokain, policie látku stále ještě zkoumá a podrobnější informace zatím neposkytla. 

V souvislosti s případem se zavádějí speciální opatření na všechny zásilky z Jižní Ameriky. Zdroj obeznámený s vyšetřováním řekl, že panuje podezření, že „kokainová“ zásilka banánů nebyla určena pro Českou republiku, ale pro jinou zemi Evropské unie. 

Případem se zabývá také celní protidrogová jednotka.

OBDOBNÉ ZÁSILKY

  • V červenci roku 2013 odhalila policie podobnou zásilku v portugalském Lisabonu. Tehdy šlo o 811 kilogramů kokainu v bednách s banánem, které pocházely rovněž z Latinské Ameriky. Byly určené pro evropský trh.
  • V lednu 2014 našli němečtí policisté 140 kg kokainu v supermarketu v Berlíně. Uvedli, že šlo o logistický omyl dealerů, zakázka mířila z Kolumbie.

rozMichaela Rozšafná

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz