17. září 2017 22:06, aktualizováno  22:31 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Lomnici hoří hala se skladem a sběrným dvorem, v obci se nemá větrat

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: HZS hl.m.Prahy/oddělení dokumentace/Jan Kostík

LOMNICE NAD POPELKOU V Lomnici nad Popelkou na Semilsku hoří hala se skladovými prostorami a sběrným dvorem. Požár je poměrně rozsáhlý a hasiči ho zatím nedostali pod kontrolu, řekla večer mluvčí krajských hasičů Pavlína Bílková. Lidé v obci by neměli větrat.

Požár kompletně zasáhl plechovou halu, ve které byly v tisícilitrových nádržích skladovány oleje. Hasiči mají na místě profesionální i dobrovolné jednotky s 19 cisternami, kterým se podařilo zabránit rozšíření požáru na další objekt v areálu, využívaný ke skladování plastové drti.

„Na místě nejsou hlášeny žádné zraněné či evakuované osoby a místním obecním rozhlasem bylo občanům obce doporučeno, aby nevětrali,“ uvedla Bílková. Na místě už je hasičská chemická laboratoř, která monitoruje množství škodlivých látek v ovzduší.

ČTK

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz