Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Londýně ukážou historii rocku

Česko

MUZEUM

LONDÝN Londýn je od pondělí bohatší o další turistickou atrakci, která se chce zaměřit především na fanoušky kapel, jako jsou Beatles, Led Zeppelin a The Clash. Nové hudební muzeum představí nejslavnější i méně známé zástupce rockové hudby, kteří se na Britských ostrovech zrodili v období od druhé světové války po současnost.

Instituce nazvaná British Music Experience chce pomocí videozáznamů, osobních věcí hudebníků a výstav fotografií sledovat bohatou historii rocku v Británii a nevynechá přitom ani reggae, punk, blues či hip hop.

Interaktivní studio zaplněné kytarami značky Gibson, bubny a elektrickými varhanami chce přimět návštěvníky, aby si na nástroje sami zahráli a ocitli se alespoň na pár minut v kůži rockové hvězdy. V hudebním studiu si pak zájemci mohou vyzkoušet svůj pěvecký talent.

Po zaplacení vstupného ve výši patnácti liber (asi 450 korun) si lze prohlédnout například originální kostýmy zpěváka Davida Bowieho a zakladatele kapely The Who Rogera Daltreyho, baskytaru „exbeatla“ Paula McCartneyho a ohromné množství fotografií dalších hudebníků.

Autor: