Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Učitelka slezla pro děti do studny. Ve studené vodě s nimi byla půl hodiny

Česko

  13:58aktualizováno  17:06
BOHDALICE-PAVLOVICE - Dva šestiletí chlapci spadli v pondělí dopoledne do deset metrů hluboké studny v zahradě mateřské školky v Bohdalicích-Pavlovicích na Vyškovsku. Vyvázli nezraněni. Zachránila je totiž jejich 39letá učitelka, která do studně sešplhala a ve vodě je následně držela až do příjezdu záchranářů. Řekla to mluvčí policie Blansko-Vyškov Iva Šebková.

Studna, do které chlapci spadli. foto: Lidovky.cz

Studna měla průměr pouze metr a půl a pád obou dětí zbrzdily čtyři metry studené vody. "Podle předběžného šetření si učitelka všimla, že poklop od studny je otevřený a dvě děti chybí. Když zjistila, že děti jsou ve vodě, sama zavolala hasiče. Než k dětem vlezla, stačila poslat ostatní svěřence dovnitř školky, aby se jim také nic nestalo," uvedla mluvčí Iva Šebková pro server Lidovky.cz.

Hasiči zajišťují poklop studny.

Hasiči zajišťují poklop studny.

"Učitelka se spustila po rouře, která vedla středem studny. Jednoho chlapce nechala, aby se držel trubky, protože dítě bylo moc vysílené, a toho druhého nadlehčovala, aby neutrpěl žádné zranění," popsala serveru Lidovky.cz Šebková. "Uvnitř studny byli zhruba půl hodiny," dodala.

Děti i učitelku ze studny vytáhli po žebříku hasiči. "Jeden chlapec byl schopný se sám dostat ze studny po žebříku, toho dalšího, který byl vysílený, vytáhli hasiči pomocí lana," sdělila Šebková.

Podle agentury ČTK bylo oběma chlapcům šest let. "Měli neskutečné štěstí, celá událost pro ně skončila oděrky a podchlazením," řekla mluvčí jihomoravské zdravotnické záchranné služby Barbora Zuchová. Záchranáři chlapce odvezli na pozorování do brněnské dětské nemocnice v Černých Polích. Také učitelka vyvázla bez zranění, byla "jen" podchlazená.

Neštěstí se stalo krátce před 11:00. Policie nyní bude zjišťovat, proč byl poklop od studny nedbale zajištěný proti otevření a jak se vlastně děti do ní dostaly. Studnu zajišťovaly dvě betonové desky a otvor mezi nimi zakrýval železný poklop. Podle místních i pracovníků školky železný poklop někdo - patrně o víkendu - ukradl. Policisté proto po poklopu pátrají ve sběrnách.

Zloději v noci ukradli železnou konstrukci, která držela betonové díly víka...

Zloději v noci ukradli železnou konstrukci, která držela betonové díly víka...

"Hasiči studnu vyčerpají zcela, aby se zjistilo, že v ní již nikdo není. Je to pouze z preventivních důvodů, po žádném z dětí ani z dospělých se nepátrá," řekla mluvčí krátce po 12:30.

Vedení MŠ v Bohdalicích nechtělo na otázky serveru Lidovky.cz odpovídat a odmítlo celou záležitost komentovat.

Autoři: ,

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat