18. února 2019 7:26, aktualizováno  13:25 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Autobus v Mělníku prorazil svodidla a zřítil se z mostu. Jedno vážné a dvě středně těžká zranění

Nehoda autobusu v Mělníce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nehoda autobusu v Mělníce. | foto: Twitter HZS ScK

Mělník V Mělníku v pondělí brzy ráno havaroval autobus, tři lidé utrpěli zranění. Autobus vyjel mimo silnici 16 u Nového mostu, zřítil se z vysokého srázu a dopadl na bok. Příčinu a okolnosti nehody vyšetřují policisté, řekla ČTK mělnická policejní mluvčí Markéta Johnová. Místo je přibližně od 13:00 bez komplikací průjezdné, havarovaný autobus už je vyproštěný.

Nehoda se stala na hlavním tahu mezi Mělníkem a Slaným před kruhovým objezdem u mělnického Nového mostu. Autobus prorazil svodidla, spadl ze zhruba desetimetrového srázu a převrátil se na bok. Kvůli vyproštění vozu museli hasiči odřezat jeden strom, na samotném vytažení se podílela i specializovaná firma. Na místě dopoledne pracovaly dva jeřáby. „Zhruba za hodinu a půl byl autobus otočený a vytažený nahoru,“ řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Nehoda autobusu v Mělníku.
Nehoda autobusu v Mělníku.

Při nehodě se podle mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby zranili tři lidé. Dva utrpěli středně těžká zranění a jeden byl vážně zraněn na hlavě. Silnice byla kvůli vyšetřování nehody před 6:00 krátce uzavřena.

ČTK, Lidovky.cz

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz