6. října 2018 14:17 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Tragédie na airsoftu. V Milovicích použil hráč skutečnou zbraň, střelil muže do hrudníku

Hráč airsoftu, ilustrační snímek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hráč airsoftu, ilustrační snímek. | foto: MAFRA

Milovice (Nymbursko) V Milovicích na Nymbursku byl dnes během airsoftové hry postřelen jeden z účastníků. Jiný účastník hry zaměnil airsoftovu zbraň se skutečnou zbraní a vystřelil. Postřeleného převezl do nemocnice s těžkým zraněním vrtulník, řekla ČTK mluvčí středočeské policie Petra Potočná.

Podle neoficiálních informací, které má ČTK k dispozici, měli být účastníky akce policisté. Hry se zúčastnily podle Potočné desítky lidí.

„Jeden z hráčů ztratil ostrou střelnou zbraň. Druhý zúčastněný ji sebral a vystřelil v domnění, že se jedná o airsoftovou zbraň,“ řekla Potočná. Příčiny a okolnosti události policisté vyšetřují, další informace mluvčí zatím neposkytla.

Hráč airsoftu.

Hráč airsoftu, ilustrační snímek.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergerové byl postřelený člověk letecky transportován do střešovické nemocnice. „Osoba utrpěla vážné poranění hrudníku, v rámci intenzivní lékařské péče byly zajištěny dýchací cesty, osoba byla připojena k umělé plicní ventilaci,“ řekla Effenbergerová.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!