11. září 2015 8:47 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V neděli nás potěší babí léto, začátkem týdne se opět ochladí

Podzimní krajina - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podzimní krajina - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

Babí léto je tady. Od pátku postoupí přes Českou republiku pás teplého vzduchu od jihu. Teploty se o víkendu přehoupnou přes dvacet stupňů a v neděli mohou dosáhnout až 27 stupňů. V pondělí na naše území přijde studená fronta, která přinese ochlazení. Konec příštího týdne bude opět teplý a slunečný.

Podle aktuální předpovědi, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav, bude v Čechách v pátek oblačno až polojasno. Odpoledne očekáváme místy přeháňky, ojediněle bouřky. Na Moravě a ve Slezsku bude oblačno až zataženo, zpočátku se mísy vyskytnou přeháňky nebo slabý déšť, postupně jen ojediněle přeháňky. Teploty dosáhnou 16 až 20 stupňů, na horách kolem 12 stupňů.

V sobotu bude jasno až polojasno, přechodně oblačno a ojediněle se mohou vyskytnout přeháňky. Ráno můžeme v Čechách očekávat místy, jinde jen ojediněle mlhy nebo nízkou oblačnost. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 12 až 8 stupni, v Čechách může být 6 stupňů. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 18 až 22 °C, v Čechách až 24 °C.

Podobné počasí jako v sobotu očekávají meteorologové také v neděli, denní teploty ale dosáhnou až 25 stupňů, v Polabské nížině dokonce 27 stupňů.

Během pondělí postoupí nad naše území zvlněná studená fronta a za ní k nám přechodně pronikne chladnější vzduch od západu. Během dne bude skoro jasno až polojasno, postupně přibyde na většině území oblačnost a přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty dosáhnou 15 až 11 °C, denní teploty 24 až 28 °C.

Úterní počasí bude ve znamení proměnlivé a velké oblačnosti s občasnými přeháňkami. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 13 až 9 °C, denní teploty 15 až 19 °C.

Od středy do pátku ovlivní naše uzemí okraj tlakové níže nad východním Atlantikem a do střední Evropy bude opět zesilovat příliv teplého vzduch od jihozápadu. Bude jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty dosáhnou zpočátku 10 až 6 °C, postupně 14 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty zpočátku 19 až 23 °C, postupně 23 až 28 °C.

rozMichaela Rozšafná