Čtvrtek 28. ledna 2021svátek má Otýlie 2 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V neděli zatím přibylo zhruba o polovinu méně případů covidu než před týdnem

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto:  Petr Topič, MAFRA

Praha Počet potvrzených případů koronaviru se dnes do 18:00 zvýšil o 1042. V sobotu a minulou neděli jich za stejnou dobu bylo téměř dvakrát tolik. Bilance zemřelých s nemocí covid-19 se po aktualizaci předchozích dnů zvýšila o dalších 98 na 6156 od začátku epidemie v ČR.

Počet hospitalizovaných se nezměnil, v nemocnicích zůstává 7200 nakažených. Stav zhruba 1100 z nich hodnotí lékaři jako vážný. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

covid v čr

Jablonecký domov důchodců se stará o 95 klientů, má na to 72 zaměstnanců. Během...
Pracovníci Červeného kříže již druhý týden testují zaměstnance sociálních...

Od března, kdy se nákaza začala v Česku šířit, byl koronavirus prokázán u 459 271 lidí. Aktuálně je v zemi přes 130 000 nakažených, většina s lehkým průběhem nemoci.

Zejména v posledním týdnu podle odborníků šíření epidemie v zemi zpomaluje, počty nových pozitivních testů jsou proti situaci před týdnem nižší už více než týden. Sobotní přírůstek 4199 potvrzených případů byl nejen nejnižší v tomto týdnu, ale zároveň o zhruba 3500 nižší než minulou sobotu. Současně ale ubylo proti pracovním dnům testů, pro volné dny je to však obvyklé.

Laboratoře v sobotu provedly 16 106 testů, v pátek jich bylo o zhruba 15 000 více. Minulou neděli se ale testovalo ještě méně, ministerstvo v tento den eviduje přibližně 13 700 testů. Mezi testovanými je stále přibližně čtvrtina nakažených. Tento týden jich bylo nejméně, 20 procent, v pondělí a nejvíce, 27 procent, ve středu. V sobotu podíl prokázaných nákaz na počtu testů činil 26 procent.

Zároveň se dál zvyšuje počet úmrtí s koronavirem. Od začátku listopadu zemřelo téměř 2500 lidí s koronavirem, dosavadní rekord 250 mrtvých je ze 3. listopadu. Tento týden je to denně nárůst mezi zhruba 120 a 200 oběťmi. Za dnešek ministerstvo zatím eviduje 30 zemřelých. Při pozdějších aktualizacích se tyto údaje ale většinou zvýší.

Nejhorší situace zůstává momentálně na Vysočině, čtyři z jejích pěti okresů jsou nejvíce zasaženými v republice. Na Pelhřimovsku hygienici za uplynulých sedm dní hygienici zaznamenali 806 nakažených na 100 000 obyvatel, přes 700 přepočtených případů na 100 000 obyvatel má také Havlíčkobrodsko, Žďársko a Jihlavsko. Naopak relativně nejlépe je na tom Praha-západ a Praha, kde bylo za uplynulý týden kolem 231 případů koronaviru na 100 000 obyvatel.

Dům pana Hrbáčka navždy potemní. Letos jeho potomci rozsvítili naposledy

Dům Antonína Hrbáčka v Lípě se v roce 2020 rozzářil před Vánocemi naposledy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedmnáct let postupně vylepšoval a rozšiřoval osvětlení svého domu v Lípě u Zlína Antonín Hrbáček. Jeho vánoční výzdoba...

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

Historky z podsvětí. Kdo je ve fotbale Formule? A proč chtít Zagorovou a Gotta?

Utkání Vyšehrad - Živanice sleduje tehdejší šéf domácího klubu Roman... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Netušil, že detektivové hromadí materiál, který ho pošle do vazby. Letos v červenci si tedy Roman Rogoz, manažer...

Problémy s početím má více než jedna pětina párů, říká nová vedoucí lékařka kliniky GENNET
Problémy s početím má více než jedna pětina párů, říká nová vedoucí lékařka kliniky GENNET

Kliniky GENNET se od roku 1996 specializují na komplexní péči v oboru lékařské genetiky, prenatální péče a léčbu poruchy neplodnosti.