Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V nejhorším to Slezi zařídí

Česko

Jak vidí ligu BOHEMÁK

Ve Vancouveru se chýlí ke konci celkem slušně obsazený hokejový turnaj včetně doprovodných volnočasových aktivit typu rychlobruslení. Právě včas. Na vyhřívané pažity sněhem zasypané české kotliny se totiž chystají vyběhnout naši zelenobílí borci, aby potěšili všechny milovníky kvalitního fotbalu a porvali se o co nejlepší umístění v jarní části fotbalové ligy.

Jarní vyhlídky jsou pro klokany více než nadějné. Proč? 1) Klub je bez peněz, klokani se tedy mohou soustředit pouze na hru. 2) Klub přivedl do útoku posilu Bálka, klokani se tedy rychle zbaví nálepky nejhůře střílejícího týmu. 3) Klub má pořád v záloze nestora české ligy Dalibora Slezáka, pokud tedy hladoví klokani s prázdnou kapsou nebudou schopni dostřelit do branky soupeře, Slezi to v nejhorším zařídí.

Nesmíme zapomenout ani na další faktory hovořící jednoznačně pro jarní skok klokanů až k branám pohárové Evropy. Například jsme v přípravě neudělali ostudu ani v mačích s lídry ligové tabulky Teplicemi a Spartou. V sobotu na Letné mohl divák dokonce při troše pozornosti vidět několik opravdu fotbalových akcí. Až na tu koncovku samozřejmě...

Dobrou zprávou je i to, že se soubory zoufalců z Kladna a Střížkova hrajeme na jaře doma (silnější týmy pak můžeme zaskočit na jejich hřištích).

Zkrátka téměř vše nám hraje do karet. Kromě povinnosti odehrát dva domácí zápasy na Strahově. Hned na ten první však nemusíme díky svazovému trestu jít (díky) a ten druhý snad nějak zvládneme.

O autorovi| Autor (35) zažil mistrovskou a pohárovou sezonu jako malý chlapec a od té doby mu není pomoci.

Autor: