25. března 2019 11:43, aktualizováno  12:23 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V rodinném domě na Brněnsku se střílelo. Údajně šlo o syna, který zabil matku a spáchal sebevraždu

Policie ČR (Ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie ČR (Ilustrační foto) | foto: MAFRA - Karel Pešek

Ostopovice (Brněnsko) V Ostopovicích na Brněnsku se v pondělí střílelo v rodinném domě, na místě jsou dva mrtví. Kriminalisté zjišťují, co přesně se stalo. Řekla to policejní mluvčí Petra Hrůzová. Podle neoficiálních informací šlo o příbuzné. Záchranáři uvedli, že mrtvými byli muž a žena.

„Naši operátoři vyslali na místo jednu posádku lékařskou, jednu posádku bez lékaře a inspektora provozu, na místě byli dva lidé, kteří už nejevili známky života. Šlo o muže středního věku a o ženu staršího věku. Už jsme jim bohužel nemohli pomoci,“ řekla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Policie měla podle mluvčí Hrůzové událost nahlášenou kolem 9:00. „Na místě se stal násilný trestný čin. Případ si převzali kriminalisté, zjišťují, k čemu došlo,“ řekla mluvčí. Uvedla, že další informace zatím sdělovat nemůže.

„Odehrálo se to v jednom z domů u hlavního tahu, ale podrobnosti neznám. Vím, že se tam střílelo, že tam byl policejní zásah a že jsou tam mrtví,“ řekl starosta Jan Symon. „Jsme z toho šokovaní, v myšlenkách jsme s pozůstalými. Nic víc v tuto chvíli asi udělat nemůžeme,“ řekl starosta. Dům podle serveru Blesk.cz obývala vícegenerační rodina. Podle jeho informací syn zabil svou matku a následně spáchal sebevraždu.

Ostopovice leží na jihozápad od Brna u dálnice D1. Žije tam zhruba 1700 obyvatel.

ČTK

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?