Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Ostravě začal v noci hořet panelový dům, osmnáct lidí se zranilo

Česko

  7:55
OSTRAVA - Celkem 18 lidí se ráno zranilo při požáru bytu v Ostravě. Nadýchali se kouře. Dalších 20 lidí hasiči evakuovali. Škoda se pohybuje okolo milionu korun. Řekl to mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. Příčinu hasiči zjišťují.
Panelový dům - ilustrační foto.

Panelový dům - ilustrační foto. foto: Lidové noviny

Byt v osmipodlažním panelovém domě začal hořet v pátek okolo 02:30. Jako první na místo dorazili policisté, kteří se snažili pomáhat obyvatelům domu. „Záchranné práce komplikoval silný kouř. V určitých situacích policistům nezbylo než se prostorem plížit,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková. Přitom se čtyři nadýchali kouře. Podobně se zranilo a muselo být ošetřeno i dalších 14 obyvatel paneláku.

„Hasiči vyvedli z bytů s pomocí dýchacích masek celkem 26 osob, dalších 20 lidí bylo evakuováno a vyšlo ven podle jejich pokynů. K dispozici jim byl u domu velký hasičský evakuační autobus, kde dostali deky i teplé nápoje,“ uvedl mluvčí.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za 25 minut, uhasili jej za dalších 20 minut. Plameny poškodily obývací pokoj bytu 2+1, balkon a část fasády, další škodu v celém bytě napáchal silný kouř a vlivem velkého žáru i prasklé etážové topení. Voda z něj vytopila hořící byt i byt pod ním. Předběžná škoda byla odhadnuta na milion korun.

O příčinu požáru se zajímají i policisté. Případný viník může být obviněn z obecného ohrožené z nedbalosti. „Na místo jsme povolali znalce i psovoda se psem cvičeným na vyhledávání hořlavých látek,“ doplnila Holčáková.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!