22. srpna 2018 10:07, aktualizováno  12:43 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V ostravské zoo havaroval výletní vláček, jsou čtyři zranění

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
V ostravské zoologické zahradě 21. srpna 2018 krátce po poledni havaroval... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V ostravské zoologické zahradě 21. srpna 2018 krátce po poledni havaroval... | foto: ČTK

Ostrava V ostravské zoologické zahradě v úterý krátce po poledni havaroval výletní vláček. Soupravě údajně selhaly brzdy. Dva vagony se převrátily. Čtyři lidé utrpěli zranění. ČTK to řekl mluvčí ostravské policie Richard Palát, který potvrdil, že se policie kolizí zabývá. Vláček v areálu ostravské zahrady provozuje soukromá společnost.

Vláček podle výpovědi svědků při klesání začal najednou zrychlovat, vyjel mimo komunikaci a havaroval. První dva vozy se převrátily. Zranění utrpěli čtyři cestující, kteří v nich cestovali.

Sedmdesátiletý řidič uvedl, že soupravě selhaly brzdy. „Nyní zkoumáme, zda nehodu skutečně zavinila technická závada,“ uvedl Palát. Dodal, že policie případ kvalifikovala jako ublížení na zdraví z nedbalosti. Je ale možná, že jej překvalifikuje na obecné ohrožení z nedbalosti.

„Nehoda se stala mimo návštěvnickou trasu, kudy běžně vláček návštěvníky nevozí. Jednalo se o soukromou akci pro uzavřenou skupinu,“ řekla mluvčí zahrady Šárka Nováková. Dodala, že firma provozuje několik souprav a každá rok vedení zahrady dokládá jejich revizi. „Tak jak to ukládá smlouva i platná legislativa. Nyní budeme čekat na výsledek vyšetřování,“ doplnila.

V ostravské zoologické zahradě 21. srpna 2018 krátce po poledni havaroval...

Záchranáři na místě ošetřili čtyři lidi. Je ale možné, že zraněných bude víc, podle policie pravděpodobně další lidé vyhledali ošetření později. Jeden z vozů přímo zavalil čtyřicetiletého muže a desetileté dítě. „Svědci události je vyprostili. Muž si stěžoval na bolest v oblasti hrudníku, chlapec měl bouli na hlavě a udával bolest hlavy,“ uvedl mluvčí záchranářů Ladislav Lang.

Oba sanitky převezly do ostravské fakultní nemocnice. Tam skončila i sedmadvacetiletá žena, která při nehodě utrpěla zranění stehna a bérce a pětiletá dívka si stěžovala na bolest kotníku.

Tragicky skončila nehoda podobného vláčku v červenci v areálu Šiklova mlýna u Zvole nad Pernštejnem na Žďársku. Pětiletého chlapce tam vláček srazil, přes zásah zdravotníků dítě na místě zemřelo. Policie tuto nehodu stále vyšetřuje, vláček jezdí v areálu dál, provozovatelé ale zvýšili zabezpečení jednotlivých vagonků.

ČTK
  • 1Diskuse