Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V ostravském nákupním centru se přiotrávilo pět dělníků

Česko

  12:10
OSTRAVA - Pět mužů se nad ránem přiotrávilo zplodinami při práci v uzavřených prostorech nákupního centra Avion Shopping Park v Ostravě. O události informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.
Záchranka - ilustrační foto.

Záchranka - ilustrační foto. foto: uszssk.czReprofoto

Nikdo nebyl v ohrožení života, ale nejmladší z přiotrávených, devětadvacetiletý muž, zkolaboval a poranil si hlavu.

Humpl sdělil, že záchranná služba se o události dozvěděla v 3.30 z telefonátu na tísňovou linku, podle kterého se muži pracujícímu v prostorách nákupního komplexu udělalo nevolno a zkolaboval. "Záchranáři ovšem nakonec postupně ošetřili celkem pět pacientů a zasahovaly tři výjezdové skupiny záchranné služby. Původně nahlášený muž totiž zkolaboval, poté co se přiotrávil zplodinami, a spolu s ním se nadýchali ještě jeho čtyři další kolegové," informoval Humpl.

Pět mužů ve věku mezi 29 a 48 lety pracovalo v uzavřených prostorách, kde dýchali zplodiny několika spalovacích motorů. Při příjezdu záchranářů měli podle Humpla různě intenzivní obtíže - bolesti hlavy, závratě a nevolnost, ale všichni byli při vědomí.

"Postižení byli posádkami záchranné služby ošetřeni, dle potřeby jim byl podán kyslík, a následně transportováni do zdravotnického zařízení. Všichni byli předáni v Městské nemocnici Ostrava-Fifejdy, zčásti na urgentním příjmu nebo na interní ambulanci," dodal mluvčí záchranářů.

Autoři: ,

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...