7. dubna 2015 8:51 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Ostrově hořela ubytovna. Hasiči zachraňovali desítky lidí

V Ostrově na Karlovarsku hořelo 7. dubna nad ránem v ubytovně. Hasiči... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Ostrově na Karlovarsku hořelo 7. dubna nad ránem v ubytovně. Hasiči... | foto: ČTK

OSTROV V Ostrově na Karlovarsku hořela v úterý nad ránem ubytovna. Hasiči zachraňovali nájemníky i s dětmi, kteří chtěli skákat z oken. Tři lidi ošetřili záchranáři na místě, další tři skončili v nemocnici, řekl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Požár jednoho z bytů v ubytovně vypukl ve čtyři hodiny ráno. „V době příjezdu hasičů na místo zásahu byl byt kompletně v plamenech. Na chodbách ubytovny byl kouř, který znemožňoval ostatním nájemníkům bezpečně opustit budovu. Z oken nad hořícím bytem tak nájemníci chtěli skákat dolů i s malými dětmi. Hasiči je snesli po žebřících,“ popsal zásah Kasal.

Hasiči tak museli vynést 24 lidí včetně šesti dětí. Kvůli zakouření objektu rozhodl velitel zásahu o celkové evakuaci ubytovny, společně s policií hasiči evakuovali dalších 30 nájemníků. Požár zničil jeden byt, oheň se dál nerozšířil. Z ubytovny ale museli hasiči dostat téměř 60 lidí.

 „Aby bylo možné vyloučit, že v bytech, kde se nikdo neozýval, nezůstal někdo zraněný či nemohoucí, záchranáři museli do dvou desítek bytů vniknout násilím,“ dodal Kasal. 

Pro evakuované a zachráněné z ubytovny zajistili hasiči autobus, protože teplota venku se pohybovala pod bodem mrazu. Likvidace požáru trvala hodinu od nahlášení. Příčina požáru i výše škody způsobená ohněm a kouřem se vyšetřuje.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz