30. června 2017 11:31, aktualizováno  14:43 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Plané na Tachovsku vybuchly při požáru propanbutanové lahve. Jeden člověk zemřel

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Výbuch propanbutanových lahví ve skladu v Plané na Tachovsku.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výbuch propanbutanových lahví ve skladu v Plané na Tachovsku. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Planá (Tachovsko) Zatím jednu oběť si vyžádal požár skladu propan-butanu v Plané na Tachovsku. Potvrdil to mluvčí krajské záchranné služby Martin Brejcha. Totožnost mrtvého zatím není známá. Na místě řetězově vybuchly desítky propan-butanových lahví, zdravotníci ošetřili dva muže a jednoho hasiče, z okolních domů byli evakuováni lidé. V místě požáru je životu nebezpečno. Zhruba od 12:00 oheň sleduje posádka policejního vrtulníku.

Ve skladu, který podle zjištění ČTK patří soukromé osobě, bylo 600 až 700 tlakových lahví, z toho jen zhruba stovka prázdných. „Sklad pořád hoří, docházelo k řetězovým výbuchům, ale už (kolem 11:30) ustaly. Místo je uzavřené,“ dodala mluvčí tachovské policie Dagmar Jiroušková.

Místostarosta Plané Pavel Nutil na stránkách obce uvedl, že byla zastavena doprava v Nádražní ulici a provoz vlaků.
Oheň sledovala také posádka policejního vrtulníku.

„Máme tu tři výjezdové skupiny. Ošetřili jsme jednoho muže s lehčím zraněním, který byl poté ponechán na místě. Druhý muž utrpěl postinhalační trauma a po ošetření jsme ho odvezli na internu nemocnice ve Stodě. Nebyl ale ohrožený na životě,“ uvedl Brejcha. Potvrdil, že při zásahu se zranil jeden hasič, který byl s úrazem nohy převezen na chirurgickou ambulanci nemocnice ve Stodě.

Místostarosta Plané Pavel Nutil na stránkách obce uvedl, že byla zastavena doprava v Nádražní ulici a provoz vlaků. Vlaky se podle policie rozjely po 12:00.

„Ošetřili jsme jednoho muže s lehčím zraněním, který byl poté ponechán na místě. Druhý muž utrpěl postinhalační trauma a po ošetření jsme ho odvezli na internu nemocnice ve Stodě. Nebyl ale ohrožený na životě,“ uvedl mluvčí krajské záchranky Martin Brejcha. Při zásahu se zranil jeden hasič, který byl s úrazem nohy převezen do nemocnice ve Stodě.

Hasiči ještě bomby lokálně ochlazují proudy vody a monitorují teploty termokamerou, včetně sousedního skladu tlakových lahví s acetylénem. „Prostor budeme zabezpečovat i přes noc a budeme vyprošťovat tělo osoby, která, bohužel, při události zahynula,“ řekl Musil. Sklad patří soukromému podnikateli.

„Je celý zničený, spousta lahví vybuchla. Zničená byla ještě přilehlá díla a garáž, kde byla plnírna technických plynů, a kompletní vybavení,“ uvedl Musil. Podle Jirouškové se nyní čeká, až se bude moci ochlazené místo ohledat včetně místa nálezu mrtvé osoby. V sobotu ráno tam dorazí experti z Technického ústavu požární ochrany, kriminalisté a vyšetřovatelé hasičů. Zajistí stopy a teprve pak určí příčinu požáru.

30.června 2017 v 12:12, příspěvek archivován: 30.června 2017 v 12:24

VIDEO: V Plan? ho?? sklad propanbutanov?ch lahv?. Hasi?i evakuuj? okol? https://t.co/YhWDpCgd2z https://t.co/6dSv3xwOXh

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

V Plané hoří sklad propanbutanových lahví. Hasiči evakuují okolí https://t.co/YhWDpCgd2z https://t.co/6dSv3xwOXh

ČTK
  • 1Diskuse
Najdete na Lidovky.cz