Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Plané na Tachovsku vybuchly při požáru propanbutanové lahve. Jeden člověk zemřel

Česko

  11:31aktualizováno  14:43
Planá (Tachovsko) - Zatím jednu oběť si vyžádal požár skladu propan-butanu v Plané na Tachovsku. Potvrdil to mluvčí krajské záchranné služby Martin Brejcha. Totožnost mrtvého zatím není známá. Na místě řetězově vybuchly desítky propan-butanových lahví, zdravotníci ošetřili dva muže a jednoho hasiče, z okolních domů byli evakuováni lidé. V místě požáru je životu nebezpečno. Zhruba od 12:00 oheň sleduje posádka policejního vrtulníku.

Výbuch propanbutanových lahví ve skladu v Plané na Tachovsku. foto: Ladislav Němec, MAFRA

Ve skladu, který podle zjištění ČTK patří soukromé osobě, bylo 600 až 700 tlakových lahví, z toho jen zhruba stovka prázdných. „Sklad pořád hoří, docházelo k řetězovým výbuchům, ale už (kolem 11:30) ustaly. Místo je uzavřené,“ dodala mluvčí tachovské policie Dagmar Jiroušková.

Místostarosta Plané Pavel Nutil na stránkách obce uvedl, že byla zastavena...
Oheň sledovala také posádka policejního vrtulníku.

„Máme tu tři výjezdové skupiny. Ošetřili jsme jednoho muže s lehčím zraněním, který byl poté ponechán na místě. Druhý muž utrpěl postinhalační trauma a po ošetření jsme ho odvezli na internu nemocnice ve Stodě. Nebyl ale ohrožený na životě,“ uvedl Brejcha. Potvrdil, že při zásahu se zranil jeden hasič, který byl s úrazem nohy převezen na chirurgickou ambulanci nemocnice ve Stodě.

Místostarosta Plané Pavel Nutil na stránkách obce uvedl, že byla zastavena doprava v Nádražní ulici a provoz vlaků. Vlaky se podle policie rozjely po 12:00.

„Ošetřili jsme jednoho muže s lehčím zraněním, který byl poté ponechán na místě. Druhý muž utrpěl postinhalační trauma a po ošetření jsme ho odvezli na internu nemocnice ve Stodě. Nebyl ale ohrožený na životě,“ uvedl mluvčí krajské záchranky Martin Brejcha. Při zásahu se zranil jeden hasič, který byl s úrazem nohy převezen do nemocnice ve Stodě.

Hasiči ještě bomby lokálně ochlazují proudy vody a monitorují teploty termokamerou, včetně sousedního skladu tlakových lahví s acetylénem. „Prostor budeme zabezpečovat i přes noc a budeme vyprošťovat tělo osoby, která, bohužel, při události zahynula,“ řekl Musil. Sklad patří soukromému podnikateli.

„Je celý zničený, spousta lahví vybuchla. Zničená byla ještě přilehlá díla a garáž, kde byla plnírna technických plynů, a kompletní vybavení,“ uvedl Musil. Podle Jirouškové se nyní čeká, až se bude moci ochlazené místo ohledat včetně místa nálezu mrtvé osoby. V sobotu ráno tam dorazí experti z Technického ústavu požární ochrany, kriminalisté a vyšetřovatelé hasičů. Zajistí stopy a teprve pak určí příčinu požáru.

30.června 2017 v 12:12, příspěvek archivován: 30.června 2017 v 12:24

VIDEO: V Plan? ho?? sklad propanbutanov?ch lahv?. Hasi?i evakuuj? okol? https://t.co/YhWDpCgd2z https://t.co/6dSv3xwOXh

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

V Plané hoří sklad propanbutanových lahví. Hasiči evakuují okolí https://t.co/YhWDpCgd2z https://t.co/6dSv3xwOXh

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná
Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná

Večerní hygiena je důležitá. A co teprve u dětí, které přes den nemyslí na to, že se nemají umazat. Jak zařídit, aby se děti do vany těšily a vy...

Mohlo by vás zajímat