11. září 2018 8:30, aktualizováno  16:31 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hasiči stále likvidují požár ubytovny v Plzni-Karlově. Zraněno bylo dvanáct osob

Na místě je podle policie zhruba deset zraněných, většinou lehce. Hasiči v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na místě je podle policie zhruba deset zraněných, většinou lehce. Hasiči v... | foto: ČTK

Plzeň Hasiči stále bojují s požárem ubytovny v Plzni -Karlově. Jednopatrová ubytovna dělníků začala hořet v úterý kolem 8:00. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu, nasadili až 12 jednotek. Po 14:00 se zasahující hasiči prostřídali a na místě je stále devět jednotek. Požár se podařilo lokalizovat asi po dvou a půl hodinách, nyní hasiči na ubytovnu stále chrlí vodu a kde to je možné, rozebírají konstrukce stavby, řekl ve 14:15 mluvčí hasičů Petr Poncar. Spolumajitel objektu, který přišel na místo, odhadl škodu na stavbě na 40 milionů korun, řekl Poncar. Skutečnou výši určí později vyšetřovatelé.

Při požáru se zranilo 12 lidí, z toho dva hasiči. Jeden ale začal po chvíli opět pracovat, druhého odvezli záchranáři s kombinací přehřátí a vyčerpání do nemocnice. S lehčími až těžkými zraněními tam odvezli také deset lidí z ubytovny. Fakultní nemocnice podle mluvčí Gabriely Levorové přijala v obou svých areálech 11 lidí, z toho tři byli ošetřeni na urgentním příjmu. „V současnosti je jeden pacient ve vážném, ale stabilizovaném stavu, dalších pět pacientů je hospitalizováno, dva jsou stále vyšetřováni a ostatní byli propuštěni do domácího ošetření. Nejčastějším poraněním byly zlomeniny, dýchací potíže a popáleniny prvního a druhého stupně,“ řekla Levorová.

Hasiči zasahovali u požáru ubytovny v Plzni-Karlově.
Podle policejní mluvčí sanitky odvezly devět zraněných lidí. Hasiči v objektu...

Nemocnice aktivovala traumatologický plán číslo dvě, který se vyhlašuje v případě hromadného příjmu do 15 lidí. Posílila provoz na centrálním příjmu, na ambulanci chirurgické kliniky a na urgentním příjmu.

Borská ulice, která byla kvůli snadnějšímu průjezdu záchranářů uzavřená, je už kyvadlově průjezdná. Policie řídí dopravu.

„Hasiči stále hasí a kontinuálně rozebírají konstrukce. Nevstupují do objektu ani na něj. Vzhledem ke konstrukci stavby by to nebylo bezpečné,“ řekl Poncar.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz