Pondělí 6. prosince 2021, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Plzni se mi dýchá příjemně

Česko

přiznává hokejový gólman Dušan Salfický, který se vrátil ke svým věrným fandům

PRAHA Do branky Plzně se Dušan Salfický(37) postavil po osmileté pauze víceméně z nouze. Místní gólman Tomáš Pöpperle se totiž zranil, takže vedení západočeského klubu si někdejšího miláčka fandů dočasně zapůjčilo do extraligy z prvoligového Ústí. A Salfický ve známém prostředí září. Plzeň s ním vyhrává a populární gólman, jehož fandové zbožňují, inkasoval ve třech zápasech pouhé tři góly.

* LNV čem tkví tajemství vašich famózních výkonů v dresu Plzně? Věříte si snad víc v pro vás důvěrně známém prostředí?

To snad ani ne, ale v atmosféře, která tady na tribunách vládne, se člověku dýchá příjemně. Na návrat do Plzně jsem se moc těšil a možná i díky tomu se mně i nám daří.

* LN O vaší výpomoci Plzni spolurozhodoval i trenér Marian Jelínek, který v době vašeho nepříliš vydařeného působení ve Spartě pražský klub s Františkem Výborným vedl. Kde hledat logiku?

Logiku to právě má! Kdyby mě do Plzně nechtěl, tak tady nejsem. Vím, jaký názor tehdy ve Spartě na mě měl. Takže kvituju, že Marian Plzeň trénuje a že ví, jaký jsem člověk i brankář...

* LN Dají se snad vaše slova rozšifrovat tak, že Marian Jelínek nesdílel názor některých dalších lidí ve Spartě, kteří o vás pochybovali?

Podle toho, co se ke mně doneslo, to bylo nějak tak, jak říkáte...

* LN Právě Jelínek vás chválil, že napomáháte rozsvítit kabinu, a že vaše skvělé výkony i „šaškovství“ v pozitivním duchu týmu moc pomáhají. Mimochodem víte, že se o vás říká, že jste se prý na ledě už uklidnil?

Na ledě jsem se už skutečně nablbnul dost. Momentálně nic konkrétního nechystám. I když je fakt, že Martin Stráča se někde nechal slyšet, že ode mě při nějaké děkovačce po utkání čekal možná víc.

* LN Na jaký nejbláznivější kousek v dresu Plzně si vzpomínáte?

No, kdysi se po zápase jezdilo na ledě na lyžích i sáňkách, na rolbě i v popelnici. Myslím, že jednou snad i v nákupním košíku...

* LN Čekal jste tak vřelé přijetí plzeňských fandů?

Určitě mě potěšilo, když se třeba ozvalo Vítej doma, Dušane. Jsem moc rád, že na mě fandové nezapomněli a že na mě i po těch létech vzpomínají v dobrém.

* LN Původně jste do extraligy zamířil pouze na výpomoc. Nepřemýšlíte nyní o tom, že byste v Plzni strávil poněkud více času...?

Měl bych snad ještě chytat v pátek proti Vítkovicím a pak se uvidí, co dál.

* LN Dominik Hašek se vrátil k hokeji ve 44 letech; nenapadlo vás ho napodobit?

No, ve čtyřiačtyřiceti možná v bráně stát budu. Ale spíš jako vrátnej v bráně nějaký fabriky...

STATISTIKY O2ELH Kanadské bodování: 1. Červenka (Slavia) 25 (14+11), 2. Netík (Sparta) 18 (10+8), 3. Kohn (Třinec) 17 (5+12), 4. Růžička (Třinec) 16 (8+8), 4. Vlasák (Plzeň) 16 (8+8), 6. Bomersback (Plzeň) 16 (6+10), 7. Branda (Slavia) 15 (8+7), 8. Hlinka (Sparta) 15 (5+10), 8. Leška (Zlín) 15 (5+10), 10. Sýkora (Pardubice) 14 (11+3). Střelci: 1. Červenka (Slavia) 14, 2. Sýkora (Pardubice) 11, 2. Ton (Sparta) 11, 4. Netík (Sparta) 10, 5. Král (Ml. Boleslav) 9, 6. Branda (Slavia) 8, 6. Růžička (Třinec) 8, 6. Vlasák (Plzeň) 8. Plusové body: 1. Červenka (Slavia) 15, 2. Kohn (Třinec) 11, 3. Hanzlík (Sparta) 10, 3. Zíb (Třinec) 10, 5. Branda (Slavia) 9, 5. Žižka (Slavia) 9, 5. Martynek (Třinec) 9. Brankáři podle % úspěšnosti: 1. Štěpánek (Vítkovice) 96,71, 2. Duba (Třinec) 93,44, 3. Sáblík (Karlovy Vary) 93,21, 4. Schwarz (Mladá Boleslav) 92,89, 5. Sedláček (Zlín) 92,80. Příští program: Dohrávka 12. kola - dnes: 17.30 Vítkovice - K. Vary. 16. kolo - čtvrtek: 18.10 Kladno - Č. Budějovice (Nova Sport). Pátek: 17.00 Třinec - Ml. Boleslav, 17.30 Plzeň -Vítkovice, Litvínov - Slavia, 18.00 Sparta -Brno, 18.10 Zlín - Liberec (ČT4).

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko
Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko

Kendamil je kojenecká výživa bez kompromisů. Dopřejte svému děťátku to nejlepší – oblíbenou prémiovou výživu v XXL balení! 3 z vás ji pošleme a...