Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Popradu už trénuje 22 hráčů

Česko

POPRAD Hokejisté HC Lev si stále musejí počkat na souhlas s působením v Kontinentální lize v Popradu, ale pokračují v přípravě i tvorbě kádru. Klub s vedením KHL prý pracuje na potřebných legislativních krocích, na základě kterých má slovenský svaz rozhodnout 18. srpna.

Sportovní manažer Lva Otakar Janecký mezitím usilovně vyjednává a snaží se budovat kádr.

V pondělí výkonný výbor slovenského svazu rozhodl, že HC Lev musí do 10. srpna předložit potvrzení o členství v Ruské hokejové federaci, dále žádost Ruské hokejové federace o souhlas odehrát zápasy KHL v sezoně 2010/11 na Slovensku a potvrzení o splnění obchodních podmínek a závazků vůči klubům slovenské extraligy a HK Poprad. To by podle zpráv z okolí klubu neměl být problém.

„Vypadá to tak, že stále jednáme. Čekáme, až se to posune dál,“ řekl hráčský agent František Tausch ze společnosti Global Management. Přiznává, že posun rozhodnutí slovenského svazu na 18. srpna komplikuje situaci.

„Problém to je. Ale v kuloárech jsou zprávy, že by se mělo jednat o formalitu. Má být schůze, na které budou předloženy všechny papíry,“ uvedl Tausch s tím, že by se po předložení potřebných dokumentů mohli hráči s HC Lev dohodnout na uzavření smlouvy už před rozhodnutím SZLH.

Z klientů Global Management zatím v Popradu prý nikdo netrénuje. „Uvidíme, jak se vše vyřeší. Pro hráče z Česka a Slovenska to není takový problém, aby se v Popradu do tréninku zapojili. Ale Finové a Švédové, tam je to jiné. Musí se vyřešit, jak bude klub hradit jejich účast na soustředění,“ dodal Tausch.

Pod ruská křídla?

I Aleš Volek z ALVO Sports Management má zprávy, že se vše ubírá k potvrzení působení HC Lev v Popradu. „Jednáme, všechno se podle našich zpráv vyvíjí tak, jak by mělo,“ podotkl Volek. I podle Roberta Spálenky ze společnosti Sport Invest se musí začít něco dít mnohem dříve než 18. srpna.

Klíčový bude je také fakt, kde má být HC Lev registrován. Poté co výkonný výbor SZLH rozhodl, že pod křídly slovenského svazu být nemůže, zůstává ve hře zřejmě jen Ruská hokejová federace.

***

SOUPISKA HC LEV * Brankář: Ján Laco (SR) * Obránci: Josef Melichar, Jan Piskáček, Lukáš Poživiln (všichni ČR), Dušan Devečka, Radoslav Suchý, Matěj Múčka (všichni SR) * Útočníci: Jaroslav Bednář, Miloslav Hořava ml., Libor Pivko, Jaroslav Kristek, Patrik Valčák, Otakar Janecký ml., Tomáš Rachůnek (všichni ČR), Michal Hudec, Rudolf Huna, Róbert Petrovický, Jiří Bicek, Ivan Dornič, Samir Saliji, Jakub Rumpel (všichni SR), Emil Lundberg (Švéd.)

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!