7. listopadu 2018 8:03 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Prachaticích proběhne pohřeb vojáka a kynologa Procházky, který padl v Afghánistánu

Smuteční ceremoniál na pražském letišti 24. října.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Smuteční ceremoniál na pražském letišti 24. října. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

Prachatice  S vojenskými poctami bude ve středu v Prachaticích pohřben Tomáš Procházka, který padl 22. října v Afghánistánu. Zahynul po střelbě afghánského vojáka. Poslední rozloučení se koná od 12:00 ve smuteční síni hřbitova v Prachaticích, odkud dvaačtyřicetiletý Procházka pocházel. S rodinou žil v Hrádku nad Nisou.

Procházka v Afghánistánu působil jako kynolog Centra vojenské kynologie Chotyně u jednotky, kterou tvoří především příslušníci speciálních sil. Ostatky padlého vojáka přivezl zpět do vlasti vojenský speciál několik dní po tragické události.

Procházka zemřel na základně Šindánd v provincii Herát, když afghánský voják začal střílet na projíždějící české vozidlo.

Speciální síly na pomoc rodině padlého vypsaly charitativní sbírku. Své příspěvky mohou lidé posílat do Nadačního fondu speciálních sil do 23. listopadu na účet číslo 43-9412310217/0100 s použitím variabilního symbolu 601. 

Padlý rotný Tomáš Procházka se svými psy.
Na vojenské letiště Praha Kbely krátce před středeční půlnocí přiletěl vojenský...

Na pomoc rodině padlého vojáka mohou lidé posílat i dárcovské DMS zprávy. Podle částky, kterou se rozhodnou věnovat, mohou posílat zprávy ve tvaru DMS VFS 30, DMS VFS 60 nebo DMS VFS 90 na číslo 87777. Peníze půjdou na účet Vojenského fondu solidarity, který je předá nadačnímu fondu.

Soustrast či podporu rodinám padlých vojáků v zahraničních misích můžete také vyjádřit v pietě serveru Lidovky.cz

Pietu za padlé vojáky najdete ZDE

ČTK

Pronájem komerčních prostor, 120 m2, Brandýs nad Labem
Pronájem komerčních prostor, 120 m2, Brandýs nad Labem

Ivana Olbrachta, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav - Brandýs nad Labem, okres Praha-východ
15 000 Kč