14. prosince 2017 11:43, aktualizováno  12:19 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Praze se srazil autobus MHD s náklaďákem. Zranilo se 9 lidí, z toho tři těžce

Nehoda autobusu MHD (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nehoda autobusu MHD (ilustrační foto). | foto: Twitter Hasiči Praha

Praha V Praze Kunraticích se ve čtvrtek hodinu před polednem srazil kamion s autobusem pražské městské dopravy. Zraněno při tom bylo devět lidí, z toho tři těžce. Mezi těžce raněnými je i pětačtyřicetiletý řidič havarovaného autobusu linky 165, kterou pro Pražskou integrovanou dopravu zajišťuje společnost Arriva. ČTK to řekli mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová, policejní mluvčí Jan Daněk a mluvčí Arrivy Roman Herden.

Kunratická spojka, kde se nehoda stala, je uzavřena a doprava je tam vedena po objízdné trase. Jak dlouho uzavírka potrvá, nelze podle Daňka zatím odhadnout. Policisté vyšetřující příčiny nehody z místa sice už odjeli, nadále se tam ale odklízí její následky.

Podle Daňka autobus jel ve směru od Hrnčíř a na světelné křižovatce Kunratické spojky a ulice K Šeberáku se střetl s kamionem vezoucím osobní auta. Policisté po nehodě provedli u řidiče nákladního vozu zkoušku na alkohol, která byla podle Daňka negativní. U řidiče autobusu ji vzhledem k jeho zranění neudělali.

„Musím potvrdit, že kolem jedenácté hodiny se střetl náš autobus na lince 165 na světelné křižovatce v ulici K Šeberáku s kamionem. Autobus jel s cestujícími z Hájů na Zbraslav. (...) Snažíme se zjistit o zdravotním stavu cestujících i pana řidiče víc a doufáme, že budou nakonec v pořádku,“ uvedl Herden.

Hasiči a záchranáři na místě nehody, kde se srazil autobus a nákladním...

Záchranáři kvůli nehodě aktivovali takzvaný traumaplán, při kterém se nemocnice musí připravit na příjem většího počtu pacientů. Na místo letěl vrtulník a zasahovalo tam několik záchranářských vozů. V nemocnici po nehodě podle Poštové skončili s mnohačetnými zraněními řidič autobusu a další třiasedmdesátiletý muž. Do nemocnic převezli záchranáři i další zraněné: s úrazem hlavy dva muže ve věku 19 a 24 let a šestašedesátiletou ženu a s lehčími poraněními tři muže a jednu ženu.

Poštová upřesnila, že tři lidé tak při nehodě utrpěli těžká zranění, dva středně těžká a čtyři lidé lehká. Lehce zraněn byl mimo jiné řidič kamionu.

Kvůli nehodě je na Kunratické spojce omezen podle webů Pražské integrované dopravy a pražského dopravního podniku provoz autobusových linek 165, 197 a 203 a autobusy nezastavují ve stanici Na Proutcích.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
SAMOSTATNÝ TECHNICKÝ PRODEJCE

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj, Pardubický kraj

Najdete na Lidovky.cz